mini-implant

Diş İmplantları Nedir?

 
Dental implantlar, dişetlerinizin altında çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilmiş metal direkler veya çerçevelerdir.

Diş İmplantları Nasıl Çalışır?

İmplantlar çene kemiğinize yapıştığından yapay dişler için istikrarlı bir destek sağlarlar. İmplantlara monte edilen protezler ve köprüler kaymayacak veya yerinden oynamayacak – yemek yediğinde ve konuşurken özellikle önemli bir fayda. Bu güvenli sığırlık, protezlerin üzerine yerleştirilen bireysel kronların yanı sıra, protez ve köprülerin geleneksel köprü veya protezlere göre daha doğal hissetmesine yardımcı olur.

Bazı insanlar için sıradan köprüler ve protezler, boğaz ağrısı, zayıf sırt veya gagging yüzünden rahat veya mümkün değildir. Buna ek olarak, sıradan köprüler, eksik dişin bıraktığı alanın her iki yanındaki dişlere yapıştırılmalıdır. İmplantların bir avantajı, yeni yerine koyma diş / dişlerinizi yerine koymak için hiçbir bitişik dişin hazırlanması ya da öğütülmesi gerekmemesidir.

İmplant almak için, implantın desteklenmesi için sağlıklı sakızlar ve yeterli kemik bulundurmanız gerekir.Bu yapıları sağlıklı tutmaya da kararlı olmalısınız. Diş implantlarının uzun vadeli başarısı için titiz ağız hijyeni ve düzenli diş ziyaretleri önemlidir.

İmplantlar genellikle diğer diş protezi yöntemlerinden daha pahalıdır ve çoğu sigorta taşıyıcısı ücretlerin genellikle% 10’undan azını karşılar.

American Dental Association, iki tip implantın güvenli olduğunu düşünüyor. Onlar:

  • Endosteal implantlar – bunlar cerrahi olarak doğrudan çene kemiğine implante edilir. Çevreleyen sakız dokusu iyileştikten sonra, orijinal implanta bir direk bağlamak için ikinci bir cerrahi gereklidir. Son olarak, yapay bir diş (veya dişler) bireysel postaya bağlanır veya bir köprü veya protez üzerine gruplanır.
  • Subperiosteal implantlar – bu dişeti dokusunun hemen altındaki çene kemiğine monte edilmiş metal bir çerçeveden oluşur. Dişler iyileştikçe, çerçeve çene kemiğine sabitlenir. Çerçeveye tutturulan yayınlar, dişeti arasından çıkıntı yapar. Endosteal implantlarda olduğu gibi, suni dişler direklere monte edilir.

One Thought to “İmplant Diş Nedir ?”

  1. Orhan

    implant dişi merak ediyordum bu açıklama iyidir.

Leave a Comment