zirkonyum_dis
zirkonyum
zirkonyum

Zirkonyum Diş

Aşırı dayanıklılığı ve doğal görünümü sayesinde zirkonyum kaplama giderek daha popüler hale geliyor. Avantajları, dezavantajları, maliyetleri ve zirkonyum kronlarına benzer kronlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu sayfayı okuyun.

Zirkonyum  Olmasının Avantajları

Zirkonyum, diş kronları için en çok tercih edilen malzemelerden biri haline geliyor. Birçok avantajı vardır:

  • Olağanüstü zorlu

  • Aşınmaya ve yıpranmaya dayanabilir

  • Doğal dişlere benzeyecek kadar şeffaf

  • Değiştirilebilir boyut, şekil ve renk

  • Biyo uyumlu

Bir zirkonyum tacının estetik etkileri tek başına verebileceği en büyük avantaj olmalı. Özellikle ön dişlere yerleştirilecek ve doğal dişlerin yanında görünürse, doğal görünen diş taçlarına sahip olmanız önemlidir.

Zirkonyumun yan yana yerleştirilecek diş setine göre değiştirilme kapasitesi çok önemlidir. Zirkonyum taç yalnızca bir dişin yerini almaz, ancak yerini alacak şekilden daha iyi görünecek şekilde şekillendirilebilir. Bu nedenle mükemmel doğal görünümlü gülümsemeyi her zaman görebilirsiniz.

Zirkonyum üreticileri, artık malzemenin katı bloktan öğütülmüş ve bitmiş kronların neredeyse yok edilemez olmasını sağlamak için ultra yüksek sıcaklıklarda pişirilmiş özel diş kronlarını üretiyor ve tasarlıyorlar.

Bu maddenin biyolojik olarak uyumlu olması, ağzınızın içinde uzun süre kalmanın güvenli olduğu anlamına gelir. İnsan vücudu tarafından reddedilmediğinden, vücudunuzdaki herhangi bir advers / alerjik reaksiyon hakkında endişelenmeye gerek yoktur.

Yorumlar “Zirkonyum Diş Kaplama

  1. Geri bildirim: İmplantoloji Teknikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir