DİŞ ETİ HASTALIĞI LAZER TEDAVİSİ

ileFlor Ağız ve Diş Sağlığı

DİŞ ETİ HASTALIĞI LAZER TEDAVİSİ

DİŞ ETİ HASTALIĞI İÇİN LAZER TEDAVİSİ

Lazerler, periodontal hastalığın tedavisinde kullanılabilir. Mevcut kontrollü çalışmalar, tek başına ölçeklendirme ve kök planlama da dahil olmak üzere, diğer benzer tedavi seçeneklerine kıyasla lazer ile benzer sonuçların bulunduğunu göstermiştir. Ölçeklendirme ve kök tesviye, periodontal hastalıkların tedavisinde kullanılan geleneksel cerrahi dışı bir terapidir.

PERIODONTAL TEDAVİDE LAZERLER HASTALARA ZARAR VEREBİLİR Mİ?

Evet ve hayır. Her lazer farklı periodontal prosedürler sırasında güvenle kullanılabilen farklı dalga boyları ve güç seviyelerine sahiptir. Bununla birlikte, uygun olmayan bir dalga boyu ve / veya güç seviyesine sahip bir lazer, bir periodontal prosedür sırasında kullanılırsa, periodontal dokulara zarar verebilir.

LAZERLER ÜZERİNDE YAPILAN ARAŞTIRMALAR, ŞU AN PERIODONTI ALANINDA KULLANILMASINI DESTEKLİYOR MU?

Şu anda, herhangi bir spesifik lazer dalga boyunun, periodontit gibi ortak periodontal hastalıkların geleneksel tedavi yöntemlerinden üstün olduğunu öngören yeterli kanıt bulunmamaktadır.

BİR LAZERLE YAPILAN PERIODONTAL TERAPİ İÇİN BİR REKLAMDA Kİ İDDİALARA GÜVENEBİLİR MİYİM?

Gerçek olamayacak kadar iyi seslendirilmiş reklamlardan sakınmak önemlidir çünkü çok iyi olabilir. Bir diş hekimi gerçeği yutturmaca dan ayırmanıza yardımcı olabilir.

Yazar hakkında

Flor Ağız ve Diş Sağlığı administrator

1 yorum

Porselen Lamina Kaplama – Mecidiyeköy Diş KliniğiYayın tarihi9:58 am - Tem 26, 2018

[…] hazırlanırken veya yapılmadan 0.5 mm’den daha az bir kalınlığa sahip olmak mümkündür. Diş eti dokularının sağlığını korumak ve üst üste gelmeyi önlemek için, diş yüzeyinde 0.5 […]

Bir cevap yazın