Kronlar ve Zirkonyum Kaplamalar Nasıl Yapılır

ileFlor Ağız ve Diş Sağlığı

Kronlar ve Zirkonyum Kaplamalar Nasıl Yapılır

Sağlıklı dişler çok güçlü olmasına rağmen, dişler bir çok şey tarafından yontulabilir, kırılabilir veya zayıflayabilir. Bunlar arasında büyük dolgular, diş çürümesi, travma, taşlama veya kök kanallarından aşınma bulunur. Dişinizi güçlendirmek için bir taç gerekli olabilir. Bir taç, kalan diş yapısına uyan ve onu birbirine bağlayan bir kask gibidir.

Kronlar birkaç farklı malzemeden yapılabilir. Tüm seramik veya altın metal bir alaşım üzerinde porselen olarak yapılabilir. Farklı malzemelerin hepsine avantajlar vardır ve Lou sizin durumunuza en uygun malzemeyi tartışacaktır.

Bir köprü, genellikle dişlerin ortasındaki bir köprü dişi ile dişleri taçlandırarak, eksik dişlerin yerini alan bir diş restorasyondur. Bir takma dişin aksine, köprü yerine yapıştırılır ve yediğinizde dışarı çıkmaz.

zirkonyum-kron

zirkonyum-kron

Kaplamalar sadece dişin önünü kapladığından, kronlardan farklıdır. Kaplamalar, kırılmış, şekilsiz, kötü renkli dişlerin estetiğini veya dişler arasındaki yakınlıkları geliştirmek için ön dişlerde kullanılır.

Kronlar, köprüler ve Kaplamalar tamamlamak için iki randevu alınır. İlk randevuda ekibimiz dişi hazırlayacak ve laboratuara göndermek için bir izlenim bırakacak. Zirkonyum Tacınız ısmarlama yaparken, yaklaşık 1-2 hafta boyunca geçici bir reçine restorasyonuna sahip olacaksınız. Bu randevu genellikle 90 dakika sürecektir. İkinci randevu da geçici taç kaldırılır ve kalıcı taç yerine yapıştırılır. Bu randevu genellikle 20-30 dakika sürecektir.

Yeni kuronunuz sadece bu dişin estetiğini ve işlevini iyileştirmekle kalmayacak, aynı zamanda doğal ısırığı da koruyacak ve bitişik dişlerin sürüklenmesini ve aşırı yüklenmesini önleyecektir. Taç dişin ömrünü uzatacak ve düzenli diş bakımı ve mükemmel ağız hijyeni ile 25 yıla kadar dayanabilir.

Yazar hakkında

Flor Ağız ve Diş Sağlığı administrator

    Bir cevap yazın