Diş Hijyeni

ileFlor Ağız ve Diş Sağlığı

Diş Hijyeni

Bizim deneyimli hijyenist ultrasonik ölçekleme ve hava akışı parlatma gibi birçok farklı hijyen tekniklerimiz vardır ve kullanıyoruz.

Flor Dental, dental implant prosedürlerine adanmış olduğundan, dental hijyen hastalarımızın büyük çoğunluğunun diş implantları vardır.

Diş implantları olan hastalar için bir diş hijyeni tedavisi genellikle , diğer hijyenistlerin uzaklaşmaya eğilimli olduğu özel aletler kullanan hijyenistlerimizle rutin bir teraziye ve parlatmaya çok  farklıdır .

Flor Dental bakım programı

Flor Dental onay, planlama ve postoperatif bilgi ve sterilizasyonu yöneten sıkı ve kapsamlı protokollerimizle tanınmaktan gurur duyar.

Özellikle, çok titiz bir bakım sonrası bakım programı istiyoruz ve dental implantların uzun vadeli başarısını destekliyoruz.

Bu bakım programı, klinisyenlerimizin % 99.4 diş implantı entegrasyonu başarı oranını inanılmaz şekilde etkilemesineyardımcı olur.

Ultrasonik ölçekleme

Ultrasonik ölçeklendirme , eğer tartı giderme işlemi düzenli yapılmazsa mevcut olan tartar tortularını gidermek için en etkili ve en az acı veren yöntemlerden biridir.

Bakterileri içeren bu plak ve tartar çökeltileri profesyonel olarak ve ağız sağlığı bakımıyla düzenli olarak ortadan kaldırılmazsa, diş etlerinin iltihaplanması söz konusu olabilir. Hastalar diş etlerinin kırmızı olduğunu, şiştiğini ve kolayca akabileceğini fark edeceklerdir. Bu, gingivitis adı verilen erken bir periodontal hastalık şeklidir.

Hava akış teknolojisi

Hijyenistlerimiz bazen Hava Akışını kullanırlar . Daha hızlı olmanın yanı sıra geleneksel parlatma fırçaları, bardaklar ve macunlar kullanmaktan çok hasta için daha rahattır ve aşındırıcı olmaksızın çok daha etkilidir. Bir hava ve su patlaması plakayı temizler ve rahatsızlık vermeden lekeler.

Plak, lekeler ve yumuşak tortular çabucak ve acısız bir şekilde ortadan kalkar – dişler arasında meydana gelen gözle görülür renk bozulmalarını bile giderir. Dişlerin daha sonra ne kadar pürüzsüz hissettiğine şaşıracaksınız.

Klinisyenlerimiz her zaman diş beyazlatmadan önce kapsamlı bir diş hijyeni önermektedir .  Beyaz bir ışıldayan bir gülümseme, fark edilecek olan bir yaşamın lezzetini yansıtır. İlk izlenimler sayılır ve kendiniz hakkında iyi hissetmek, özel ve profesyonel yaşamınıza daha fazla güvenmenizi sağlar.

Kötü hijyen sorunlara yol açar

Plak ve tartar

Plak periodontal hastalığın ana nedenidir ve bu birikimler diş sağlığınızı riske sokar. Dişler uzun bir süre diş üzerinde kaldığı zaman, tartar haline dönüşerek sertleşmesi daha zordur.

Tartar (sert hesap), tipik olarak ultrasonik bir ölçekleyici kullanarak hijyenistlerimiz tarafından temizlenir.

Diş eti iltihabı

Dişeti iltihabı iltihaplı hale gelir. Semptomlar fırçalamada kanamaya neden olabilecek kırmızı ve şişmiş diş etleridir. Bu bakteriyel bir enfeksiyondan kaynaklanır.

Diş eti iltihabı , düzenli diş hijyeni ziyaretleri ile tersine çevrilebilir, bunu hasta tarafından geliştirilmiş ev bakım rejimi izler. Diş eti iltihabı genellikle rahatsızlığa neden olmadığından, çoğu hasta düzenli hijyen randevularına sahip olmaktan rahatsız olmaz.

Sıcak ve soğuk yiyecek ve içeceklere karşı duyarlılık,  daha ciddi diş eti hastalığı periodontitis formuna ilerlediğinin bir işaretidir.

Yazar hakkında

Flor Ağız ve Diş Sağlığı administrator

    Bir cevap yazın