Takma Diş Protez

ileFlor Ağız ve Diş Sağlığı

Takma Diş Protez

KISMI PROTEZ

Yıllarca, diş gruplarını veya alt veya üst çene boyunca dağılmış birkaç dişi değiştirmek için kısmi takma dişler kullanılmıştır. Hastalar için çeşitli çıkarılabilir kısmi protezler vardır ve bunların her biri kendi yararları ve dezavantajları ile birlikte gelir. Tüm kısmi protez diğer dişlerin eklemek ve bir reçine olması  yerine protez diş, varolan bir zamk içine karıştırmak için anlamına renkli kısmı, eksik diş .

TAM PROTEZLER

Tam protezler protez dişler ve eksik dişlerin yerini almak için kullanılan diş etleri oldukları için kısmi protezlere benzerdir . Tam ve kısmi protezler arasındaki temel fark, tam protezlerin, hem alt hem de üst dişler için bir toplam ikame sistemi olması ve bazı durumlarda her ikisinin de olmasıdır.

protez-dis

protez-dis

PROTEZLER

Overdentürler, geleneksel protez teknolojisini dental implantlardaki modern gelişmelerle birleştiren protezlere daha yeni bir alternatiftir .

Alt çeneye iki adet implante tutturulmuş ekin yerleştirilmesiyle, bir aşırı gerilim, tutmayı, stabiliteyi ve rahatlığı anında arttırmak için yerinde güvenli bir şekilde oturabilir. Bu özellikle, geleneksel protezlerin sınırlı bir temele ve protez dişleri yerinden alan dil kası nedeniyle daha az yapışma eğilimi gösterdiği alt çene tam protez durumlarında özellikle önemlidir.

Geleneksel protezlerle kıyaslandığında aşırı dozların bir diğer faydası, implantların yerleştirildiği sınırlı kemik kaybı miktarıdır, bu da işlemi uzun vadede daha başarılı kılar ve yüz yapısal bütünlüğünü korumaya yardımcı olur.

Genel olarak, alt çene için tam protezler göz önünde bulundurulduğunda, diş hekiminizle en etkili, tatmin edici ve en uzun ömürlü alternatifi sağlayabileceği için bir aşırı doz tartışılmalıdır. Geleneksel tam ve parsiyel protez seçenekleri araştırılmalıdır, diş kaybınız için doğru protezleri bulmak için faydalarını ve tuzaklarını dikkatli bir şekilde tartınız.

 

Yazar hakkında

Flor Ağız ve Diş Sağlığı administrator

1 yorum

Takma Dişler – Mecidiyeköy Diş KliniğiYayın tarihi12:17 pm - Haz 29, 2018

[…] suni dişlerdir. Bir dişi, birkaç dişi veya tüm dişleri eksik olan birçok insan, protez dişlerinden çok yararlanır. En son polimer reçine malzemelerden yapılmış olan takma dişler […]

Bir cevap yazın