Takma Dişler

ileFlor Ağız ve Diş Sağlığı

Takma Dişler

Takma dişler

Çok sayıda dişi geri almanın hızlı ve kolay yolu. Yüzyıllardır yapıldı ve işe yarıyor.

Takma dişler çıkarılabilen suni dişlerdir. Bir dişi, birkaç dişi veya tüm dişleri eksik olan birçok insan, protez dişlerinden çok yararlanır. En son polimer reçine malzemelerden yapılmış olan takma dişler çok doğal bir görünüme sahiptir ve diğer dişlerinize renk ve görünümle eşleştirilebilir.

Diş ve protezlerden destek almadan, yüz kaslarının sarkması, bir kişinin daha yaşlı görünmesini sağlar. Takma dişler ile, yiyebilir ve konuşabilirsiniz.

takma diş örnek

takma diş örnek

Tam bir protez, alt çenesi veya üst çenesi veya her iki çenesinde dişi olmayan kişiler içindir. Diş etlerinizi sağlıklı tutmak ve dokularınızın rahatlamasına izin vermek için, komple protezler çıkarılmalı ve günlük olarak temizlenmelidir.

Kısmi protezler, bazı doğal dişleri olan veya sadece birkaç dişi değiştirmek zorunda olan kişiler içindir. Faydaları tam protez kullanıcıları için aynıdır: yüz kaslarınız desteklenecek, gülümsemeniz gelişecek ve çiğneme, konuşma kabiliyetiniz artacaktır. Diş etlerini sağlıklı tutmak ve dokularınızın rahatlamasına izin vermek için protezler her gün  temizlenmelidir.

Protez diş tekrar  yapımı ne kadar sürer?

Diş hekiminizin her iki yılda bir takma dişi yapmasını beklemeniz gerekir. Bakımlı bir protez uzun yıllar sürebilir.

Yazar hakkında

Flor Ağız ve Diş Sağlığı administrator

    Bir cevap yazın