TEDAVİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Eksik veya hasarlı dişlerin değiştirilmesi söz konusu olduğunda, birkaç seçeneğiniz vardır. Ancak, geri kalanların üstünde bir seçenek diş implantlarıdır. İmplant diş, takma dişler veya köprüler gibi diğer diş değiştirme seçeneklerinin sunamayacağı yararlar sunar. İşte bu yenilikçi seçeneğin en büyük faydaları şunlardır:

Kemik Kaybını Önler

Dişlerinizi yitirdiğiniz de, çenenizdeki kemik kütlesini de kaybetme eğiliminiz vardır. Çene kemiğiniz, dişlerinizin kütlesini korumak için bağlandığı zaman aldığı stimülasyona ihtiyaç duyar. Diş implantları, aynı zamanda çene kemiği uyarımının yerini alan ve kemik kaybını önlemeye yardımcı olan tek diş değiştirme seçeneğidir.

Doğal Dişlerinizle Aynıdır

Diş implantları çok çeşitli şekil ve boyutlarda gelir. Diş hekiminiz, çevredeki dişlerinizin rengiyle eşleşen implantları tasarlamak ve boşluklara tam olarak uyacak şekilde sizinle birlikte çalışacaktır. Siz ve diş hekiminiz, hangi dişlerin implant olduğunu bilmiyorsunuz.

Diş implantları, diş kökünü değiştiren bir titanyum direği ile çenenize sabitlendiğinden, doğal dişlerinizle kullanabileceğiniz az çok aynı miktarda kuvvetle ısırmanızı sağlar. Diğer diş değiştirme seçenekleri, diş etlerinin üstüne oturdukları ve yerinde sabitlenmedikleri için ısırma gücünüzün neredeyse tamamını geri yüklemez.

Yüzünüzün Şeklindeki Değişiklikleri Önler

Dişlerin yüz yapınızı desteklemeye yardımcı olur. Dişleri kaybettiğinizde, yüzünüzün şeklini değiştirmesine neden olan bu desteği kaybedersiniz, yaşlanmanızı sağlar. Diş implantları, doğal dişleriniz gibi yüzünüze benzer bir destek sağlar ve şeklini değiştirmesini engeller.

Konuşmanız da Değişiklik Olmaz

Takma dişler gibi bazı diş değiştirme seçenekleri kelimeleri doğru telaffuz etme yeteneğinizi etkileyebilir. Kayıp dişler de konuşmanızı değiştirebilir. Diş implantları tıpkı doğal dişler gibi hissedip işlev gördüğünden, kolayca ve doğal olarak konuşmanızı sağlar.

implant-tedavisi

Boşlukları Almaz

Bakterilerin ağızda birikmesini ve enfeksiyonlara neden olmasını önlemek için suni dişlerin hala bakımı gereklidir, ancak diş implantlarının yapıldığı materyaller çürümez. Diş implantlarınız da kaviteler almaktan asla endişelenmenize gerek yok!

Bakımı Kolaydır

Diş implantlarına dikkat etmek çok kolay! Normalde yaptığınız gibi fırça ve diş ipi.Diş implantları, onları temizlemek veya bakım yapmak için herhangi bir özel ürün satın almanızı gerektirmez. Bardaklara, temizlik tabletlerine, yapıştırıcıya veya özel flossere ihtiyaç yoktur. Sen sadece doğal dişlerinle aynı şekilde fırça ve diş ipi kullanıyorsun.

Utanç verici kayma yok

Takma dişleri olan hastalar protezlerin ağzınızın içinde gözle görülebilir şekilde kayması veya kayması nedeniyle bazen konuşma, gülme veya yeme konusunda bilinçli hissederler. Diş implantları yerine sağlam bir şekilde sabitlenmiştir ve sizi asla utandırmayacaktır.

Bitişik dişleri destekler

Eksik bir dişin neden olduğu ağzınızdaki boşluk, boşluğun her iki tarafındaki dişlerin yer değiştirmesine neden olarak yanlış hizalamaya neden olabilir. Diş implantları boşluğu doldurup, düz ve dengeli bir gülümsemeyi korumanıza izin verir.

Diş Kaybına Kalıcı Bir Çözüm

Diğer diş değiştirme seçeneklerinin periyodik olarak onarılması veya değiştirilmesi gerekir, ancak diş implantları hayatınızın geri kalanı boyunca sürecek şekilde tasarlanmıştır.

Diş değiştirme seçeneğine ihtiyacınız varsa, kesinlikle diş implantlarını düşünmelisiniz. Diş implantları için iyi bir aday olup olmadığını öğrenmek için bir konsültasyon planlayın .

6 Yorumlar “İmplant Diş Tedavisi

  1. İmplant diş tedavisinden çok korkuyordum.Ancak işinin ehli bir doktorunuz olduktan sonra hafif iğne acılarından başka bir şey de hissetmiyorsunuz 🙂

  2. dişlerim eksik 4 adet bunların yerine 4 adet implant diş yaptırmak istiyorum bu konu hakkında bir bilgi verir misiniz.

  3. İmplant diş yaptırmak istiyorum bir yazı okumuştum implant tedavisi olurken hiç hissetmiyor muşuz bayıltılıp yapabiliyormuşuz fakat daha sonra bu ağrıya sebep olur mu

  4. açıklayıcı bir konu olmuş implant diş tedavisi hakkında fakat implant tedavisi gerçekleştirilirken çok acı çeker miyim diye merak ediyorum

  5. bu implant diş tedavisi bittikten sonra implant diş kaç yıl çenemizde kalabilir yani bu implant tedavisi çok uzun süre dayanıklı olabilir mi çoğu yerleri araştırdım implant tedavisini herkes tavsiye ediyor fakat aklımda bazı soru işaretleri var nedense düşme riski varmış acaba bu hekim ile alakalı mı birde yerli implant dedikleri mi iyi yoksa yabancı firmaların ürettiği implantlar mı

  6. iyi günler dilerim zirkonyum diş kaplama yaptırmak istiyorum temmuz ayında yurt dışından geleceğim mümkünse ********* numaralı telefondan ulaşır mısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir