Destekçiniz takıldığında, Flor dent klinisyeniniz size tam olarak nasıl bakacağınızı açıklayacaktır. Durumlarını korumak için dişlerinizi ve diş tellerinizi düzenli olarak temizlemeniz önemlidir.

Diş tellerinin bakımı ve bakımı ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa aşağıdan okuyun:

Sabit braketlere nasıl bakılır

Kişisel sabit bağ yiyecek ve gizlemek için daha çok yerde birlikte plak sağlar, böylece ağız hijyeni rutin ekstra dikkatli olmak gerekir. Her öğünün ardından kaşığınıza sıkışabilecek küçük yiyecekleri çıkarmak için fırça yapmanız gerekecektir.

Günde üç kez dişlerini fırçalamalısın. Her zaman yanınızda bir diş fırçası bulundurmanızı ve dişlerinizi çürümeye karşı korumak için her akşam bir florid gargara kullanmanızı öneririz.

Dişlerinizi ve dişlerinizi temiz tutmazsanız, dişlerinizde kalıcı bir işaretleme ile sonuçlanabilirsiniz – her seferinde istediklerinizi istemediğinizde değil, hoş ve dinç olsun!

Ayrıca, tedaviniz boyunca düzenli muayeneler için bir hijyenist ve genel diş hekiminizi görmenizi öneririz.

Çıkarılabilir parantez sonra bakmak nasıl

Çıkarılabilir diş teli takıldıktan sonra basittir. Kulağınızı hafif bir baskıyla dikkatlice çıkarın ve koruyucunuzu takmadığınız zaman koruyucu kutusunda saklayın.

Çıkarılabilir desteğinizi korumak için, haftada bir kez temizleyici temizleme solüsyonuna batırın. Bir diş fırçası ve suyla da temizleyebilirsiniz, ancak diş telini temizlemeyiniz.

Lütfen onu kullanırken bileğinizle oynamak için cazibeye karşı koymayın, çünkü bu zayıflamaya ve kırılmasına neden olabilir. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, bizi mümkün olan en kısa zamanda görmeye başlamak için randevu alın, ancak bu sırada parantezinizi kullanmaya devam edin.

İlerleyişinizi düzenli olarak değerlendireceğiz, ancak genel diş hekiminizi düzenli check-up’lar için ziyaret etmeye devam etmeniz ve gülümsemenizi en iyi durumda tutmanız önemlidir.

Ikiz blok parantez sonra bakmak nasıl

İkiz blok desteğinizi temiz tutmak için , her iki parçayı haftada bir kez bir temizleme solüsyonu çözeltisine koyun . Bir diş fırçası ve su ile de temizleyebilirsiniz. Diş telini temizlemek için diş macunu kullanmayın.

Lütfen ikiz blokunuzu tekrar tekrar girip çıkmamaktan kaçınınız, çünkü bu durum zayıflamasına ve kırılmasına neden olacaktır. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen en kısa sürede bizi görmek için randevu alın. Bu arada parantezini kullanmaya devam etmeyi dene.

Sabit hizmetliler sonra nasıl bakmak

Sabit tutucunuzun etrafındaki alanları temiz tutmanız önemlidir . Ön dişleriniz ile sabit tutucunuzun altında kalanları temizlemek için diş fırça veya ortodontik diş ipi kullanmanızı öneririz. Ayrıca profesyonel temizlik için diş hekiminizi veya hijyeninizi düzenli olarak görmenizi tavsiye ederiz.

Çıkarılabilir hizmetliler sonra bakmak nasıl

Senin zaman  tutucular  giyilen edilmiyor, koruyucu kutu saklayın lütfen. Hizmetlilerinizi temiz tutmak için, 20 dakika boyunca haftada bir kez bir temizlik solüsyonu içine koyun. Bunları ayrıca bir diş fırçası ve su ile temizleyebilirsiniz. Diş macunu kullanmamaya özen gösterin ve onları sıcak suya sokmayın, bu onların şeklini kaybetmelerine neden olabilir.

Leave a Comment