Görünmez Şeffaf Diş Telleri

ileFlor Ağız ve Diş Sağlığı

Görünmez Şeffaf Diş Telleri

Görünmez Şeffaf Diş Telleri

Diş telleri genellikle, bozuklukları düzelten kaçınılmaz bir kötülük olarak algılanır. Ama çok hoş değiller. Yeni bir trend bu gerçeği dikkate alır ve parantezleri neredeyse tamamen “ortadan kaldırır”.

Şeffaf ve etkili

Yanlış hizalamaları (“çarpık dişler”) düzenleyebilmek için öncelikle bir alçı model yapılmalıdır. Bu modelin kesin değerlendirmesinden sonra, neredeyse tamamen görünmez olan plastik raylar üretilir. Bunlar önceden belirlenmiş bir kronolojik sırada giyilmelidir. Aşınma süresi boyunca, raylar, planlanan bir desene göre yavaş yavaş, mümkün olduğu kadar düz bir diş kemerine giden, dişlerin üzerine hafif bir baskı uygular.

Acı olmadan, ama disiplin ile

Şeffaf bir klips ile tedavi genellikle 12 ila 18 ay sürer. Tam uzunluk, tespit edilen yanlış hizalamaya bağlıdır. Etkilenen hastalar neredeyse hiç acı çekmez. Ancak, açılmanın tam olarak gerçekleşmesi için, hastanın belirli bir disiplini gerekli kılmaktadır. Önceden belirlenen programdan sapma tedaviyi geciktirir ve uzatır. Görünmez bir desteğin geleneksel modellere neredeyse görünmez olduğu göz önüne alındığında, disiplin sorunu büyük bir risk teşkil etmeyebilir.

Yazar hakkında

Flor Ağız ve Diş Sağlığı administrator

  2 yorum

  kizilperiYayın tarihi5:22 pm - Eyl 10, 2018

  Diş teli takmak yıllarca takılı kalacağı için gözümü korkutuyordu ama bu yeni şeffaf görünmez diş tellerini duyunca yaptırmaya karar verdim 🙂

  KampalanıYayın tarihi4:31 pm - Eyl 12, 2018

  bu görenmez diş teli olayı muhteşem bir şey gibi duruyor. Şuan 4 dişim yamuk tel taktırmak zorunlu diyorlar. Kesinlikle bunu yaptıracağım.

  Bir cevap yazın