Diş ipi ve dişlerin fırçalanması?

ileFlor Ağız ve Diş Sağlığı

Diş ipi ve dişlerin fırçalanması?

DİŞ İPİ VE DİŞ FIRÇALAMA

Diş ipi kullanımının büyük faydası olduğu açıktır. Dişleri fırçalayamayan dişler arasındaki gıda kalıntılarını giderebilir. Dişleri aralarında yiyecek olan bazı insanlar için bu çok yararlıdır. Bu gıdalar dişlerin fırçalanmasına rağmen, aynı zamanda hoş olmayan bir soluma da olsa çürük ve diş eti iltihabına neden olmaz.

Dişlerimizi fırçalayıp diş ipi ile günde en az iki kez temizlemeliyiz. Ama soru şu: İlk önce ne kullanmalıyız?

New York Times’ın bildirdiği gibi, az sayıda çalışan bu soruyu araştırdı, ancak diş hekimlerinin bazı düşünceleri var.

Kaliforniya Üniversitesi’nde Rekonstrüktif Diş Hekimliği Amerikan Diş Derneği sözcüsü ve profesör ilk iplikle temizleme önerir. Neden Önlemek istemediğimiz en rahatsız edici temizlikten kurtulmak için.

Bunun yerine, Washington’daki Washington Üniversitesi Ağız Sağlığı Bilimleri Profesörü Philip Hjutzole, önce florür içeren diş macunu ile diş fırçalamayı ve sonra diş ipi ile temizlemeyi önerir. “Bu sayede ağız diş ipi ile temizlenecek ve temizliği daha etkili olacak ” diyor.

Diş eti iltihabı diş kaybında ilk adımdır,” diyor. “Diş etlerinin kanaması sırasında başlangıcında bunu önlemek çok önemlidir, fakat başka bir problem yoktur. Bu aşamada diş ipine ve tabii ki dişlerin fırçalanmasına yardımcı oluyor. “

Yazar hakkında

Flor Ağız ve Diş Sağlığı administrator

    Bir cevap yazın