Diş Ağrısı için 4 Doğal Çözüm

ileFlor Ağız ve Diş Sağlığı

Diş Ağrısı için 4 Doğal Çözüm

DİŞ AĞRISINA DOĞAL ÇÖZÜMLER

Bazı büyük doğal ilaçlar nane çayı, okaliptüs ile de gargara yapılabilir, diş hekimini randevu da beklerken, diş ağrısı ile mücadele edebilirsiniz, karanfil yağı ile ağrılı bölgeye masaj ve gargara yapabilirsiniz.

Bu şifalı bitkiler, antiseptik ve analjezik etkiye sahip oldukları ve ağrılı diş ağrısı ile doğal olarak mücadele ettikleri için endikedir. Ev ilaçlarının her birini nasıl hazırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1.Nane Çayı

dis-agrisi-nane-cayi

Nane iyi diş ağrısını kontrol etmeye yardımcı olacaktır yatıştırıcı ve canlandırıcı özellikleri vardır, ama kesinlikle bunu çözmek için diş ağrısı nedenini bulmalıyız ve bu nedenle diş hekimine gitmek gerekir.

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı kıyılmış nane yaprağı
  • 1 su bardağı kaynar su

Hazırlık modu

Nane yaprakları bir bardağa koyun ve kaynar su ile örtün. Kapak ve yaklaşık 20 dakika bekletin. Sonra, kola ve beba. Günde 3 ila 4 bardak çay alın.

2. Okaliptüs gargarası

Okaliptüs çayı hızlı bir şekilde diş ağrısını azaltmaya yardımcı olacak ferahlatıcı bir etkiye sahiptir.

Malzemeler

  • Okaliptüs yaprakları 3 yemek kaşığı
  • 1 su bardağı kaynar su

Hazırlık modu

Okaliptüsün bir bardağa yerleştirilmesi, kaynar su ile kaplanması ve 15 dakika bekletin. Sonra, süzün ve çayı birkaç dakika durulayın.

Dikkat: Okaliptüs çayı sarhoş olmanıza ve uyuşmanıza sebep olabilir.

3. Karanfil yağı masajı

karanfilyagi-disagrisi

Diş ağrısı için mükemmel bir doğal çözüm, yeri temizlemek ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilecek antiseptik özelliklere sahip olduğu için karanfil esansiyel yağı ile masaj yapmaktır. Diş çukuruna neden olan iltihabı sakinleştirmenin ve azaltmanın yanı sıra bu ev ilaçları da diş eti ve ağız ülserlerinin kanamasına yardımcı olabilir.

malzemeler

  • 1 damla karanfil uçucu yağ
  • 150 ml su

Hazırlık modu

Yağı bir kaseye suyla ekleyin ve iyice karıştırın ve diş temizlendikten sonra her öğünden sonra gargara yapın.

4. Limonlu balsamlı gargara

limonlu-gargara-dis-agrisi

Limonlu balsam çayı ile ağız gargarası da iyidir çünkü bu şifalı bitki diş ağrısını hafifletmeye yardımcı olan rahatlatıcı özelliklere sahiptir.

Malzemeler

  • 1 litre su
  • 1 su bardağı bırakır  limon  kıyılmış

Hazırlık modu

Limon balsamının yapraklarını suya ekleyin ve 5 dakika kaynatın, daha sonra kabı kapatın ve çayın 30 dakika dinlenmesini bekleyin. Bocheche diş ağrısını bile azaltır.

Ağız gargaralarını çayla yıkadıktan sonra, ağız hijyeni yapmak önemlidir, dişleri her gün fırçalamak sağlıklı dişlerin korunmasına ve ağrının önlenmesine yardımcı olur.Diş ağrısı devam ederse, diş hekiminize danışmanız tavsiye edilir.

Diş ağrısından kaçınmak için, dişlerinizi her gün ana yemeklerden ve diş ipi arasında her gün yatmadan önce iyice fırçalamanız önerilir.

Yazar hakkında

Flor Ağız ve Diş Sağlığı administrator

    Bir cevap yazın