Diş çekildikten sonra ne yapmamalıyız?

ileFlor Ağız ve Diş Sağlığı

Diş çekildikten sonra ne yapmamalıyız?

DİŞ ÇEKİMİ SONRASI

Bir diş hekimine düzenli ziyaretler, diş hekiminin ofisinde bir takım hoş olmayan anlar yaşayabilir. Ancak bazen, bizim kontrolümüz dışındaki durumlarda, bir dişi çektirmek isteriz.

Postoperatif dönem çok önemlidir, çünkü komplikasyonlar ortaya çıkabilir, bu nedenle bazı şeylerden kaçınmak önemlidir:

Stresden kaçının

Diş hekimine yapılan ziyaret bizi biraz ya da çok fazla zorlar, bu nedenle diş çıkardıktan sonra fazladan gerginliğe ihtiyacımız yoktur. Stres, artan kan basıncının sebebidir, kan dolaşımını bozar, bu da yaranın kan pıhtılaşmasını önler. Dudakların rengi bir sağlık sorununa işaret edebilir.

Bazı yiyecek ve içeceklerden kaçının

Diş çekildikten sonra , daha sıvı yiyecekler ve yumurta, muz, püreler gibi yumuşak dokuları tüketmek tavsiye edilir. Sert meyve ve sebzelerden, sıcak ve soğuk içeceklerden, alkollü, baharatlı ve asidik yiyeceklerden kaçının. A veya C vitaminleri yüksek yiyecekler daha hızlı yara iyileşmesine katkıda bulunur .

Operasyon ağız boşluğu önünde sürece, pipetle içecek içme, rahatsızlığı azaltmak ve şekerlemeler, çikolatalar emme kaçınmak daha hızlı kurtarmak için.

Son olarak, en az 48 saat sigaradan vazgeçmenizi öneriyoruz. Ayrıca acıyı daha güçlü hale getirebilir, daha fazla komplikasyona neden olabilir, bir enfeksiyon ve yaranın iyileşmesini geciktirebilir.

Bağışıklık sistemine zarar veren 9 alışkanlık

Ameliyattan sonra ağız boşluğu çok dikkatli olmalıdır. Bu alanı çıkarılmış dişlerin yakınında fırçalamaktan kaçının. Bunlar gereklidir ve diş neyi su ağzınızı çalkalayın için, yara iyileşme kadar kullanmak diş macunu neler diş hekiminize danışın kullanmak gerekiyor yeni bir diş fırçası . Ağız hijyeni uzmanının tavsiyelerini takip etmek çok önemlidir .

  • Konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olun
  • Sağlıklı eklemler için 7 gıda
  • Doğal diş beyazlatma
  • Diş ve diş etleri bir dizi sağlık problemini gösterebilir
  • Aspirin almaktan kaçının

Diş çıkardıktan sonra, aspirin bir ağrı kesicisi olarak veya başka şekilde kullanmaktan kaçının. Kanın seyreltilmesi, pıhtılaşmasını geciktirebilir ve böylece yara kapanmasını geciktirebilir.

Diş hekiminize ağrı ve enfeksiyon riskini azaltmak için ilaç olarak ne alabileceğinizi sorun, çünkü bazı durumlarda bile bir antibiyotik ortaya çıkar .

Diş ameliyatı daha dinlendikten sonra ortak rahatsızlıkları azaltmak bol miktarda sıvı, kafein azaltmak ve dişin çıkarılması yapılmış bu alanda, yüzündeki buz koymak için. Bu ödem görünümünü azaltacaktır.

Yazar hakkında

Flor Ağız ve Diş Sağlığı administrator

    Bir cevap yazın