İmplant Diş Çeşitleri

ileFlor Ağız ve Diş Sağlığı

İmplant Diş Çeşitleri

İmplant Çeşitleri

Anlatmak için anlamlı olan 3 tip diş titanyum implantı vardır:

  1. Normal veya yeterli kabul edilen kemik rahatsızlığı olan hastalarda en çok kullanılan ve konulan geleneksel diş implantları ;
  2. Çok az kemik derinliği olan ve kemik greftlerine ya da ikamelerine başvurulduğunda yerleştirilen kısa implantlar bu kısıtlamayı telafi etmeyi düşünmez;
  3. zigomatik implant , bu nedenle, ve (halk arasında “yanak” olarak da bilinir) zigomatik veya elmacık kemiği içine yerleştirilir ya da ayarlandığında, sadece üst çene kullanılır. Zigomatik implantlar, kemik kaybının veya rezorpsiyonunun çok kapsamlı ve ilerlemiş olduğu hastalarda endikedir, bu da maksilladaki normal kemik yapısına başka bir implant tipi yerleştirmeyi imkansız kılar.

Yukarıda sözü edilen üç tip implanta ek olarak, diğer tip kategorilere bağlı olarak diğer birçok dental implant tipine de atıfta bulunulmaktadır.

Her bir durumun gerektirdiği çeşitli gereklilikleri karşılamak için farklı şekillerde ve çeşitli uzunluk ve çapta ölçümlerle piyasada birçok dental implant diş markası bulunmaktadır.

Diş düzeltme hareketlerini demirlemek için hizmet unsurlardır olarak, ortodonti: Mikro veya mini diş implantı, adına rağmen, eksik dişlerin telafi etmek için kullanılan implantların bir tür değil, ama başka bir uzmanlık kullandı.

Yazar hakkında

Flor Ağız ve Diş Sağlığı administrator

    Bir cevap yazın