Porselen Kaplama Tedavisi

ileFlor Ağız ve Diş Sağlığı

Porselen Kaplama Tedavisi

Porselen Diş Kaplama Tedavisi

Porselen kaplamalar sadece ön dişlere yerleştirilir. Ancak bazı durumlarda, premolarlar yerleştirilen yüzlere tezat oluşturabilir. Bu durumlarda, premolarlara kadar uzarız.

Aynı alt dişlerde de gözlenmelidir. Üst olanlar açık ve alt olanlar karanlık ise, prosedürü alt bölgenin dişleri üzerinde gerçekleştirmek de ideal olacaktır, böylece üst olanlar alt olanlara yakın olduğunda renkte fark yoktur.

Porselen kaplamaların uygulanması için kullanılan malzemeler

Günümüzde kullanılan malzeme lityum disilikattır, geleneksel porselenlerden daha dayanıklıdır ve daha dayanıklı olduğu için, kontakt lens olarak adlandırılan çok ince olanlar da dahil olmak üzere çeşitli kalınlıklarda yapılabilir.

malzemenin kendisi ötesinde yönleri meydana büyük bir ilerleme, bu bağ parçaları için ürün oldu. diş ve lityum disilikat arasındaki bağ ajanları güvenlik uzmanları ve hastalar bir çok sağlayan son derece verimlidir.

Dişin yerleştirilmesi için diş nasıl hazırlanır

Genel olarak, hasta ağızdan hakkında genel bir değerlendirme vermek ilk istişare için kliniğe gider. Daha sonra, ya ağız tarayıcı ya da geleneksel yöntemle olabilen bir kalıplama yapılır. gerekli değişiklikler balmumu dişleri yapan bir bilgisayar programı ya da protez, aracılığıyla dişlere yapılır.

Kalıp protez uzmanı tarafından yapılırsa, dişleri balmumuna kopyalayıp ağızda bisakrilik reçinesi ile çoğaltırız. Ya da, eğer bir bukal tarayıcı ile gerçekleştirilirse, bilgisayarda dişsel değişiklikler yaparız.

Daha sonra profesyonel hastaya, dişlerin rengi, şekli, boyutu ve konumu hakkında konuşur. Hepsi tamamlandı, modeli protezciye gönderdik ve manuel olarak yeniden üretildi ya da bukkal tarayıcı tarafından yapılan montajı bir freze makinesine gönderdik ve planlanan en küçük ayrıntıda yer alıyor.

Porselen kaplamaların uygulanması

Fasetler hazır olduktan sonra, yerleştirme aşamasına gelir. Diş hekiminin, porselen kaplamaların iyi olup olmadığını görmek için hastayla test yapması iyi bir öneridir.

Porselen kaplamalar koyulduğunda, dişin vestibüler bölgesinde (ön tarafta) hafif ve orta derecede bir aşınma gereklidir. İşin aşınması çok hafif ise, yani dentine ulaşmazsa, bu mümkün olur. Hastayı anestezi etmeden lenslerin kolajı.

Genel olarak, porselen kaplamaların yerleştirilmesi işlemi genellikle aşamalar halinde yapılır. Özetle, dişleri bisakrilik reçinede yapmak ve hastanın bundan hoşlandığını görmek için bir seans gereklidir. Daha sonra kullanılan yöntemi ne olursa olsun dişleri hazırlamak ve şekillendirmek için yeni bir sorgu. Ve lityum disilikatın dişlerini kanıtlamak için bir konsültasyon.

Her zaman hastalarıma bu boyuttaki bir işin, bu maliyetle bir test randevusu almamızı hak ettiğini söylerim, çünkü estetikle çalışırken, mükemmel olmalı ve diş hekimlerinin ve hastaların planladığı gibi.

Tüm çözülmüş, protez diş gerekli değişiklikleri yapar ve bir sonraki sorguda fasetleri yerleştirir, kesin olarak istediğimiz şeyin tam olarak belirttiği gibi.

porselen3

Porselen Kaplamalar ve Bakımı

Herhangi bir diş tedavisi ile olduğu gibi, bakım gereklidir. İşinizi iyi bir şekilde sürdürmenin ve işi yürüten profesyonelin zaman zaman ziyaret etmesinin en ekonomik yolu.

Porselen kaplamaların süresi

Uzun yıllar dayanır, çünkü dişlere çok yakındırlar. Çoğunlukla dişin daha fazla kırıldığını ve yüzün çıkarıldığını söylemekteyim.

Bununla birlikte, diş etlerinin yaşla birlikte artması ve dişin estetiğini korumak için çalışmayı değiştirmesi gerekebilir. Ayrıca, bazı simantasyon başarısızlığı, adaptasyon veya bazı siteler lekelenmeye başlayabilir. Ancak, bunlar dikkatli diş hekimlerinde çok az sıkıntı ile karşılaşmaktadır,

Porselen kaplamalar x diş kontakt lensler

Eski zamanlarda, porselen kaplamalar, çok fazla direnç göstermeyen ve kırılma riskini taşıyan bir tür porselen ile yapılmıştır. Bu nedenle, bu malzeme ile ince dişler yapmak mümkün değildi çünkü fasetin kırılmayı önleyecek kadar kalın olması gerekiyordu.

Günümüzün özellikleri, seramikle aynı özelliklere sahip, ancak kırılmaya karşı son derece dirençli olan lityum disilikat ile yapılmıştır. Ve faset ile dişi birleştirmek için yeni malzemeler ile, sementasyon başarısızlığı dışında asla, asla gevşemez.Çok dirençli olduğundan, son derece ince yüzeyler, sözde kontakt lensler yapabilirsiniz.

Yazar hakkında

Flor Ağız ve Diş Sağlığı administrator

    Bir cevap yazın