Diş Kaplamaları ile Gülüş Tasarımı

ileFlor Ağız ve Diş Sağlığı

Diş Kaplamaları ile Gülüş Tasarımı

DİŞ KAPLAMALARI NEDİR

Özel kaplamalar dişleri örmek için tasarlanmıştır. Kaplamalar birleştirmek için ince ve renkli olanları mevcuttur.  Kaplamalardiş çürümesi , lekeler veya çıkarılan diş gibi anormallikleri kapsar. Çoğu durumda, geri dönüşümsüzdür, çünkü emayenin çıkarılması için mevcut olan küçük bir kısım çıkarılır.

Dişleri kırılmış veya hasar görmüş insanlar, gülümsememeye çalışırlar, duygusal ve fiziksel bir deneyim olabilir. Neyse ki, diş problemlerini çözmeye yardımcı olmak için çeşitli seçenekler var ve yaşlı hastalar için en popüler olanlardan biri de diş temizliği . İşte sizin için neler yapabilirler.

dis-kaplamalari

dis-kaplamalari

Porselen kaplama nedir?

Amerikan Diş Hekimliği Akademisi’nin açıkladığı gibi porselen kaplamalar, dişlerinizin ön tarafına bakan ince porselen parçalarıdır. Kaplamalar güçlüdür, doğaldır ve dişlerinin şeklini ve rengini eşleştirmek için üretilmiştir.

Genel Diş Hekimliği‘ne göre , dişlerinize kaplama yapmak için diş hekimi , her bir diş yüzeyinden yaklaşık bir milimetre emaye çıkarır. Daha sonra, diş hekimi diş kalıbını dişinizden alır ve diş hekiminiz tarafından fanlarinizin özel olarak yapıldığı bir diş laboratuarına gönderir. Sonunda, diş hekiminiz dişlere bazı özel maddeler ile bağlar.

Renksiz, ezilmiş, aşındırıcı veya zayıf olan dişler, kaplamalar için iyi bir adaydır. Bir durumda, aynı zamanda, bir küçük diş arasında sorunlar toksik olmamaları ile ilişkili bu boşluk vardır.

Diş hekiminizle porselen kaplamaları hakkında konuşun. Sizin için çalışabilirlerse, tasarım sürecinin bir kısmı gerçekleşecek. Diş hekiminiz ne istediğinizi bilmek zorundadır ve gülümsemeniz de ki yeniliği tasarlayacaktır. Görüntüleme ile, dişlerinizin yeni şeklinin bir önizlemesini görebilirsiniz.

En iyi dişlere sahip olmanın yanı sıra, porselen kaplamalardaki en büyük değerlerden biri de diş yapısının çok düşük olması ve bazı tedaviler için anestezik eksikliğe ihtiyaç duymaya bilmesidir. Bunları yapmak için kullanılan malzemeler, aynı zamanda, doğal dişlere kolayca zarar veren kahve, çay ve diğer gıdalar gibi lekelere karşı da dayanıklıdır.

Ancak, bazı emaye kaldırılır, bu yöntem geri dönüşümsüzdür. Ayrıca, yapışabilir madde eklendikten sonra rengin düzeltilemeyeceğini de unutmayın. Birkaç güne ait bir sıcaklık hassasiyeti de olabilir. Kaplamalar güçlüdür, ancak buz gibi ve tırnak yeme gibi  zarar görebilecek şeylerden kaçının, bu yüzden eğer varsa, bu alışkanlıkları düzeltmelisiniz.

Yeni porselenleri kendi dişlerinizle dişlerinizin ki gibi tedavi etmek ve normal ağzınızı korumak istiyorsanız, ancak Colgate Koruması gibi florid olmayan diş macunu kullanın.

Dişlerinden daha fazla haberdar olanlar bile, porselen kaplamalarda çok fazla değişiklik görebilmektedir. “Bazen mutluluğunuz gülümsemenizin kaynağıdır, ama bazen gülüşünüz sevinç kaynağınız olabilir.” Mutluluk kaynağının porselen diş kaplamalarının yeni bir koleksiyonunda olup olmadığını öğrenin.

 

Kaplama çeşitleri

Kaplamalar esas olarak kompozit reçine veya porselenden yapılır, bir kompozit reçine de gerçekleşir . Diş minesini çıkardıktan sonra diş hekiminiz problemi anlar. Bu fikir, şablonu tasarlayan bir laboratuara gönderilir. Birkaç gün sürebilir ve genellikle bir hastanın bir dönüş ziyareti planlaması gerekir. Benzer şekilde, diş hekimi deforme olduktan ve dişlere zarar verdikten sonra reçine kompozit kaplamalar geri gönderilebilir . Daha sonra tüm kaplamalar dişlere reçine çimento ile bağlanır.

Kaplamların Bakımı ve Temizliği

Kaplamaların bakımı doğal dişlerin temizlenmesi ile aynıdır. Fırça ile dişlerinizi aşağı yukarı fırçalarsınız ve diş ipi ile  ağız sağlığı için temel oluşturur. Diş hekimlerinin kullandığı gibi, gelişmiş bir silika temizleyici ile temiz bir dişçi bulundurmaya yardımcı olmak için Colgate Total® Advanced Deep Clean gibi bir diş macunu kullanın. Ağzınızı sağlıklı tutmak için diş hekiminizin müttefikiniz olduğunu unutmayın . Düzenli temizlik planlarının yanı sıra kaplamalarınızı korumak için özel olarak tasarlanan diğer ürünleri de sorun. Sorularınıza cevap veren diş hekimlerimiz, kaplamaların sizin için uygun olup olmadığını belirleyebilir.

Yazar hakkında

Flor Ağız ve Diş Sağlığı administrator

    Bir cevap yazın