Estetik Diş Merkezimiz Hakkında

Estetik Diş Merkezimiz, İstanbul sakinlerine kapsamlı diş hizmetleri sunmaktadır. İstanbul’da ki elverişli konumlarıyla, kontrollerden oral cerrahiye kadar her diş gereksiniminde bulunabilecek en yetenekli ve eğitimli diş hekimleri ile tedavi olmanızı sağlar.

Not: İzleyeceğiniz video estetik diş hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmiş gülümseme tasarımını içermektedir.

 

Estetik diş hekimliği merkezimiz olan Mecidiyeköy’de ki kliniğimizde uzmanlar genel olarak, kozmetik ve pediatrik diş hekimliğinde ve ayrıca ağız cerrahisinde deneyime sahiptir. Ekip ziyaretiniz sırasında ve sonrasında kendinizi rahat ve memnun hissetmenizi istiyoruz. Güzel bir gülüş oluşturmanıza ve korumanıza yardımcı oluyoruz. Estetik diş hekimlerimiz ve personellerimiz yüksek standartlar, eğitim ve korunmadan, ödün vermeyen güvenlik, eğitim, uzmanlık ve en önemlisi olumlu bir deneyim için çaba göstermektedir. Personel, diş sağlığı ve hastalık bakımı arasındaki farka odaklanarak tüm hastalarına en yüksek kalitede bakım sağlar. Estetik diş hekimliği bölümünde, kliniğimizi hastalarımız düşünülerek tasarladık. Sakin bir atmosferi en son teknoloji ile birleştirerek, İstanbul’da ki hastaların ihtiyaç duydukları ve hak ettikleri diş bakımı seviyesini aldıkları bir yer yarattık. Kapımızın önünde yürüdüğünüz an, ekibimiz sizi rahat, güvende ve iyi bakımlı hissetmenizi sağlayacaktır. Pek çok insanın dişçiyi ziyaret etmekten endişe duyduğunu biliyoruz, ancak rahatlığınızın önceliğimiz olduğuna emin olabilirsiniz.

estetik-dis-hekimligi-dis-kaplama

Her bir hasta için güven oluşturarak, çok uzmanlık profesyonellerinden oluşan Estetik diş hekimliğimiz de ekibimiz, her bir merkezdeki genel diş hekimleri ve uzmanlardan oluşan bir ekiple, mükemmel gülümsemenizi oluşturmak için size kişiselleştirilmiş tedavi sunar. Estetik diş hekimliğimizi arayın veya randevunuzu online olarak ayırtın, hekimlerimiz sizi gülümsetmek için bir sebep verecektir. Ağız sağlığınızın genel sağlığınızı doğrudan etkilediğine inanıyoruz ve diş bakımınızı sağlamak için en son teknolojiye sahip ekipman ve en yeni eğitimlerle donatıldığına inanıyoruz. Sizin için doğru olan diş tedavisi hakkında sorularınız varsa, personelimiz size ihtiyacınız olan bilgiyi sağlamaktan mutluluk duyacaktır. Bugün +90 505 098 8162 numaralı telefondan estetik diş hekimliğimizi arayın ve her zaman istediğiniz gülümsemeyi nasıl elde edebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Estetik Diş Hekimliği

Diş beyazlatma, dişlerde oluşan koyu rengi gidermeye yardımcı olan bir işlemdir. Diş ve diş etlerine zarar vermez ve her sağlıklı dişe beyazlatma prosedürleri uygulanabilir. Diş beyazlatması için klinik ortamda diş hekiminin yaptığı ışık teknolojisi ve hastanın evde uygulayabileceği ev ağartma yöntemleri gibi iki farklı uygulama vardır. Beyazlatıcı etkinin mümkün olan en uzun süre dayanması için hem klinik hem de evde beyazlatmanın yapılması en iyisidir.

Estetik diş hekimi

Estetik diş hekimliği, estetik açıdan sorunlara neden olan dişlerin, hasta için en etkili uygulamalarla tedavi edilmesi yöntemidir. Günümüzde bireylerin güvenlerini arttırmak, kendilerini iyi ve güzel hissetmek, sosyal yaşamlarında başarılı olmak ve mutluluğu bir araya getirmek için tasarlanır. Pürüzsüz ağız yapısı, temiz, eksiksiz dişler, güzel ve çekici bir gülümseme, estetik diş hekimliğinin temel yapısını oluştururken, bireyin mükemmel görüntülerini de olumlu yönde etkiliyor. Estetik kaygıların insanlar üzerinde yarattığı memnuniyetsizliği sosyal iletişimi olumsuz yönde etkilemektedir. Yüz güzelliğinin en önemli unsurlarından biri olan ağız ve diş estetiği, modern diş hekimliğinde, bireylerin sosyal yaşamını etkileyen diş problemlerinin estetik bir görünümüne neden olan yeni bir dönemin başlamasına neden olmuştur. Bu nedenle tüm bu sorunların kısa sürede üstesinden gelmek isteyenlere ağrısız ve son derece etkili yöntemler sunan estetik diş hekimliği dir, bu nedenle bir sanat formu haline geldi. Dişlerin fonksiyonlarını kaybetmeden uzun süre en iyi performansı elde etmeyi ve hastaya estetik bir görünüm kazandırmayı amaçlamaktadır. Diş hekiminin mesleki beklentileri ve hastanın istekleri dikkate alınarak bir tedavi planı oluşturulur.

estetik-dis-hekimligi

Estetik Diş Hekimliğine Kimler Başvurabilir?

Düzgün, bakımlı ve estetik bir ağız ve diş yapısı, bireylerin sosyal hayata güven duymalarını sağlayan en önemli unsurlardır. Her insanın farklı bir ağız anatomisi olduğu gibi, yüz, taklit ve gülüş desenleri de buna göre değişir. Estetik diş hekimliğinde akılda tutulması gereken kişiler için en önemli konulardan biri, her bireyin yüzüne uygun bir tasarım yapması gerekliliğidir.

Bu gerçekleri dikkate alarak Estetik Diş Hekimliği‘ne başvurabilir.;

  • Gülme sırasında estetik diş problemleri olanlar
  • Gülümseme tasarımı olarak tanımlanan uygulama normları dahilinde olmayan bir ağız yapısına sahip olanlar.
  • Lekeli ve sararmış dişlere sahip olanlar.
  • Kırık, ayrı ve belirsiz dişlere sahip olanlar.
  • Estetik görünüme sahip olmayanlar.

estetikdishekimligi

Estetik Diş Hekimliğinde Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı, bir kişinin ağzına ve yüz anatomisine estetik için en uygun olacak diş tasarımının bir analizidir. İdeal gülümseme diş, dudak ve yüzün uyumu olarak değerlendirilmelidir. Bunun için diş hekiminiz önce gülümseme tasarım kriterlerine uygunluğunuzu kontrol edecek ve ardından problemli alanları belirledikten sonra özel gülümsemenizi tasarlayacaktır. Dişlerin yatay ve dikey olarak hizalanması, ön dişlerin simetrisi, gülümseme çizgisinin hizalanması, gülümsemede görünen diş eti çizgisi, gülümseme genişliği, dişlerin ucu arasındaki doğal ve üçgen boşluklar ve dişlerin kendileri ve yüzleri oranları gülüş tasarımının ölçütleridir. Gülümseme analizi aynı zamanda hastanın yaşını, beklentilerini ve fiziksel özelliklerini de değerlendirir ve nihai sonuca göre diş hekimi ve kişi tarafından bir karar verilir. Ortodonti tedavi, lamine kaplama, zirkonyum kaplama veya porselen kaplama, diş eti estetiği uygulamaları kronlar gibi alternatif tedaviler sunulmaktadır ve tedavi karar verdiğiniz an başlayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir