zirkonyum-implant-mecidiyekoydiscom

Biyo-uyumlu, metal içermeyen zirkonyum dental implantlar

Sağlıklı, güzel dişler yaşam kalitemize önemli ölçüde katkıda bulunur. Görünüşümüzün ve günlük beslenme alışkanlıklarımızın önemli bir parçasıdır. Doğru malzemeyi seçmek, gülümseme yeniden yapılanma sürecinin çok önemli bir parçasıdır.

Titanyum dental implant uzun zamandır eksik bir dişi değiştirmek için standart olmuştur. Bununla birlikte,  zirkonya implantları  Avrupa pazarında yıllardır mevcuttur. Zirkonyum implant diş, çatlama ve sıcağa karşı yüksek direnci nedeniyle, uzay gemilerinde kullanılan özel seramikten (zirkonyum oksit, ZrO2) yapılmıştır.

zirkonyum-seramik-implants

Zirkonyum seramik diş implantları önemli avantajlara sahiptir:

  • Bütünsel:  Zirkonyum implantları kesinlikle metal içermeyen diş hekimliği için bir çözümdür.
  • Estetik:  Beyaz zirkonyum rengi titanyumun metalik görüntüsünün yerini alır.
  • Hijyenik:  Seramik implantlar ve kronlar titanyumdan daha az plak ve taş tutar, böylece daha sağlıklı diş etleri sağlanır.

Geleneksel titanyum implantlar gibi, zirkonyum diş implantları:

  • Biyo-uyumlu:  Zirkonyum çok düşük alerjik potansiyeli olan inert bir malzemedir.
  • Güçlü:  Zirkonyum dental implantının eğilme dayanımı 1200 MPa’ya yakındır.
  • İntegratif:  Zirkonyum implantları, Almanya ve ABD’de yapılan pek çok çalışmada doğrulandığı üzere, yüksek düzeyde integrasyon (implantı kemikle birleşen anlamına gelir) kanıtlanmıştır.

Dişler yapay biyo malzemelerden yapıldığında, görünüm, mekanik mukavemet ve işlevsel güvenlik açısından ödün vermeyen kalitede seramik kullanmak esastır. Oksit seramiklerin her alanda etkili olduğu kanıtlanmıştır. Zirkonyum implantlarının kalça implantlarındaki başarı nedeniyle diş hekimliğinde kullanılması önerildiği 1980’lerden bu yana Zirkonyum’nın güvenliğini ve başarısını güvence altına almak için önemli ilerlemeler kaydedilmiştir. Zirkonyum seramik implantları da diş protezi için tercih edilen implant olarak önerilmiştir.

Hizmetlerimizin Bir çoğunda Ücretsiz Danışmanlık Mevcuttur Bize Ulaşın +90 505 098 8162

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir