Diş Beyazlatma Fiyatı 2019

2019 yılı diş beyazlatma fiyatları tablo halinde sizler ile paylaşmak istedik, diş beyazlatma fiyatı hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Dişler nasıl ve ne şekilde beyazlatılabilir, bu konu hakkında bir çok yöntem bulunmakta en sağlıklı yöntem ise doğal yollar ile beyazlatılmasıdır.

DİŞ BEYAZLATMA FİYAT LİSTESİ ;

2019 Yılı Diş Beyazlatma FiyatlarıKDV Dahil %8
Lazer ile diş beyazlatma:400 TL – 1200 TL
Jeller ile diş beyazlatma:200 TL – 600 TL
Diş ağartma yöntemi ile diş beyazlatma:600 TL – 1500 TL

Diş beyazlatma nedir?

Diş beyazlatma, lekeli dişlerin ağartılmasını, doğal, inci görünümüne geri döndürmeyi içerir. Bu, oksitlemeye neden olan dişlerin mine ile reaksiyona giren hidrojen peroksit ve karbomid peroksit gibi maddeler içeren beyazlatıcı jeller kullanılarak elde edilir.

Herkesin diş beyazlatma tedavisi olabilir mi? Sonuçlar kişiden kişiye değişir mi?

Diş beyazlatma, sağlıklı ağızlara sahip genç ve yetişkin hastalar için tercih ettiğimiz bir tedavi seçeneğidir. Aksi halde, bu duyarlılığın gelişmesine neden olabilir ve bu nedenle diş hekimleri öncelikle boşluklar ve diş eti şikayetleri gibi diğer sorunları önceden tedavi edecektir.

Beyazlatma özellikle sararmış dişleri olan hastalarda başarılıdır. Beyazlaşma miktarı boyama seviyesine bağlıdır ve hastadan hastaya değişir. Bu nedenle beklentilerinizi diş hekiminizle önceden konuşmalısınız.

Hangi diş beyazlatma yöntemleri kullanılabilir?

Evlerde kullanılabilecek ev kitleri olan 2’si diş beyazlatma yöntemleri vardır, ikincisi ise sadece dişhekimleri tarafından hastalar üzerinde kullanılabilen ofis içi olarak bilinir.

Ev Kiti Adımları

  • Diş hekiminiz dişlerin ölçümlerini alır ve ölçmek için silikon kalıplara sahiptir.
  • Hasta, ağartma maddesini kalıpların içine yerleştirir ve dişlerin üzerine yerleştirir. Bunlar diş hekiminizin tavsiyesine göre yerinde kalmalıdır ve bu genellikle her gün en az 30 dakika ila 2 saat arasındadır.
  • Tedavi ortalama 1-2 hafta sürer.

Klinik içi adımlar

  • Ağartma maddesi diş hekiminiz tarafından uygulanır.
  • Diş hekimi daha sonra dişler üzerinde bir ışık kaynağı (LED, plazma) uygulayarak kimyasal reaksiyona (oksitlenme) neden oldu.

Hafif ve orta dereceli boyamalar 2, 1 saatlik seanslarda çıkarılabilir, ancak daha ağır lekelenme tipleri, diş fırçaları ile uygulanabilenler de dahil olmak üzere ev kitlerinin kullanımını gerektirebilir.

Dişler beyazlatıldıktan sonra dişlerim tekrar lekelenebilir mi? Dişlerim ne kadar süre beyaz kalacak?

İlk seanstan sonra dişlerinizin beyaz kalma süresinin bir göstergesi olduğun- dan sonra beyazlama derecesiyle tedaviden sonra dişleriniz daha beyaz olacaktır. Çay, kahve, renkli içecekler, sigara ve genel ağız hijyeni tüketimi gibi hastanın kendi yaşam tarzına ilişkin diğer önemli faktörler. Özellikle lekeli dişler için ‘Top-up’ beyazlatma yılda 1-2 kez yapılabilir. Bununla birlikte, bu rötuşların sonuçları orijinal beyazlatma tedavisi kadar uzun sürmeyecektir.

Diş beyazlatma tedavisinden sonra diş hekiminize göre beyazlatıcı diş macunu ve beyazlatıcı kalem olarak bilinen özel diş fırçalarını kullanabilirsiniz.

Dişleri Beyazlatmanın Farklı Yolları

Yardımcı olmak için, burada kullanılabilecek farklı tiplerde diş beyazlatma yöntemleri üzerinde bir yıkım var. İki tanesi diş hekimleri tarafından denetleniyor. Biri bir profesyonelin gözetimi olmadan yapılabilir, bu da birçok insanın neden diş beyazlatmanın güvenilir olduğunu merak ediyor olabilir.