Diş İmplantları: Diş implantları hakkında bilmeniz gereken her şey

implant-dis

implant-dis

Diş implantları ve  diş implant diş hekimleri hakkındaki sorularınızın cevapları da dahil olmak üzere diş implantları hakkında bilmeniz gereken her şey .

Diş implantları, sağlıklı, doğal dişlerin en iyisidir.   Güçlü ve istikrarlı olan diş implantları, kaybedilen bir dişi, tecrübeli bir diş hekimi tarafından implante edildiklerinde doğal bir diş gibi görünür, hisseder, uyarlar ve işlev görmesini sağlar . Protez veya köprüler gibi diğer seçenekler kemik bozulmalarına neden olabilir ve yemek yeme, gülümseme, konuşma ve diğer günlük yaşam aktivitelerine müdahale edebilir.

Diş implantları diş için üretilmiştir. Bu onları  en iyi uzun vadeli, düşük maliyetli çözüm yapar. Geleneksel diş destekli diş köprüleri yalnızca son beş ila yedi yıl arasında ve uygun bir bakımla çoğunlukla 10 yıldan fazla olsa da, bazı noktalarda değiştirilmesi gerekebilir.Bu masraflar gerçekten zamanla katlanabilir. Dental implantlar periyodik ayarlamalara ihtiyaç duya bilirken , yerel diş implant uzmanı tarafından zamanla düzgün yerleştirildiğinde ve bakım gördüğü zaman ömür boyu sürebilir.

Diş implantları , dişlerinizi merak etmeden hayatınızı sevmenizi sağlar!   Gülümsemeniz farklı olduğu için evde kalmanıza ya da rahatsız edici olmaktan utanmanıza gerek yok ya da eksik dişlerin eğlenceye katılma yeteneğinizi sınırlayacağın dan endişe edin. Çıkarılabilir protezlerde yaptığınız gibi kesinlikle endişelenmeniz gerekmez veya dişle desteklenen yedek dişler, konuştuğunuzda, yemek yediğinizde veya güldüğünüzde gevşeyebilir veya düşebilir. Dental implantlar ile restore edilen dişler, dişlerinizi değil hayatınızı sürdürebilen dişlerdir. Nitelikli diş implantları uzmanları birçok muhteşem başarı hikayesi sunabilirler!

Dental implantlar doğal yüzünüzü şekillendirir ve gülümsemenizde önemli rol alır.   Dişsiz bir yüz sarkabilir ve batmış gibi görünebilir ve üzgün yüz ifadesi gibi görünür. Dental implantlar yüzünüzdeki doğal şekli korumanıza ve gülümsemenize izin verir. Başka bir seçeneği düşünmeden diş değiştirme uzmanıyla konuşmanız önemlidir,çünkü bazı diğer diş değiştirme seçenekleri, görünümünüzün zamanla değişmesine ve çekici olmaya bilmesine neden olur. Dental implantlar sağlıklı kemiklerini döndürür.

Bir veya daha fazla dişini kaybettikten sonra ağzınızda boşluk bırakmak, çene kemiğinin bir kısmının kaybedilmesi veya bozulması gibi ek sağlık sorunlarına yol açabilir. Doğal bir dişi desteklemek için kullanılmadığı zaman, çene kemiği bozulur, gücünü ve sıkılığını kaybeder. Diş implantları, doğal kemiğini koruyan ve uyaran, aslında kemik büyümesini teşvik etmeye ve kemik kaybını önlemeye yardımcı olan tek diş restorasyon seçeneğidir. Şaşırtıcı? Yakınınızda bulunan bir diş hekimi , protez veya diğer implant dışı seçeneklerin çene kemiğinizde sorunlara neden olabileceğini size söyleyebilir.

Dental implantlar , protezler gibi bir bardakta değil ağzınızda dişler tutar. Diş implantları, dişlerini ait oldukları yerde tutmanıza izin verir – ağzınızda. Ve artık protezlerin kayabilir veya düşebilir diye endişelenme. Diş implantlarını, doğal dişlerinizde olduğu gibi ağzınızda değiştirilen diş fırçası, diş ipi ve bakımı. Protez almadan önce, diş değiştirme seçeneklerini anlayan diş hekimi ile konuşun .

 

implant-disler

implant-disler

Diş implantları , zirveye ulaşmanıza izin verir , bu yüzden embarrased değildir.   Çıkarılabilir protezlere ayarlamak, günlük kelimeleri telaffuz etmek için mücadele etmek anlamına gelebilir. Doğal dişler gibi işlev gören diş implantlarıyla değil.
Diş implantları , en sevdiğiniz yiyecekleri almanızı sağlar!  Kulağa hoş geliyor, değil mi?Dental implantların kanıtlanmış bir diş hekimi tarafından yerleştirildiğinde tereddüt etmeden sevdiğiniz gıdaları tadabilir ve tadabilirsiniz. Doğal olarak ısırıklık kazanabilir ve diş implantlarıyla neredeyse istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz. Rahatsiz hissettiren çıkarılabilir protezlerin aksine, yediğiniz gıdanın tadına diş implantları ile karşılaşabilirsiniz.
Anne bak, diş implantları ile boşluk yok! İmplantla restore edilen taç ya da yedek dişlerde boşluklar oluşmaz; Bununla birlikte, diş hekiminizi zamanlanmış ve temiz şekilde ziyaret etmeniz ve dişinize ve diş etlerine ve ağzınıza her gün bakması gerekecektir; doğal bir diş olsaydı. İlk adım yakınınızdaki diş hekimi diş hekimliğinizi bulmaktır. Diş implantları dişlerinizi yerinde tutar – sessizce. Yemek, konuşmak, gülümsemek, gülmek, öpmek, esnemek veya öksürmek gibi protezler kayabilir, böylece onları ağızda yerine “yeniden konumlandırmanız” gerekir. Ugh. Dental implantlar yerinde sabitlenir ve doğal olarak çene kemiğinizle sigortalanır, yani değiştirme dişleriniz hareket ettirilmez, tıklanmaz veya kaymaz. Çok daha iyi!

Diş implantları da sağlıklı dişlerinizi döndürür. Diş destekli bir köprü yerleştirmek, eksik diş veya dişlerin bir veya iki tarafındaki dişlerin taşlanması gerektiğinden eksik olanları geri yüklemek için sağlıklı dişlere zarar verir. Değiştirilmiş sağlıklı diş köprüye bağlanır ve desteklenir. Buna karşılık, diş implantları eksik diş kökü olduğu çene kemiğinde, sağlıklı dişlere zarar vermeden geçer. Diş implantları aynı zamanda sağlıklı bitişik dişlerin kaymasını önlemeye yardımcı olur – aksi takdirde bu dişler yanındaki boş alana kayabilir. Deneyimli dişçilik diş hekiminize bu konudadanışın- ilginç hikayeler duyarsınız.
Dental implantlar, diğer tamir ve restorasyon yöntemlerine göre daha muktedirdir.Kanıtlanmış implant diş hekimleri tarafından diş implant tedavisi, güvenilir, uzun vadeli başarılı sonuçların bir kaydına sahiptir ve köprü işleri, çıkarılabilir aletler ve başarısız kök kanalının yeniden tedavisi de dahil olmak üzere eksik dişlerin onarımı veya değiştirilmesi için diğer tedavilere göre “daha öngörülebilir” olarak kabul edilmektedir (endodontik ) tedavisi.