Diş Kaplamaları ve Bakımı

Kaplamalarınızın Bakımı

Yeni yepyeni kaplamalar mı yaptırdınız. Gülüşünüz hiç bu kadar güzel görünmemişti ve muhtemelen bu şekilde kaldığından emin olmak istiyorsunuz.! İyi kaplamalar uzun, uzun bir süre dayanabilir, ancak sadece onlara iyi bakarsanız.

Kaplamalarınızın on yıl ve daha da fazla sürmesi için bazı ipuçları:

Onları Dişler gibi Tedavi Edin

Orijinal dişlerinizle aynı özenle fırçalarsanız, kaplamalarınızın uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz. En iyi sonuç için günde iki kez fırçalayın ve diş ipi kullanın!

Düzenli Temizlik

Randevularınızı sizinle programlamaya devam etmemiz önemlidir. Böylece, kaplamalarınızın en iyi şekilde görünmesini sağlayabiliriz ve bu şekilde kalırlar. Kaplamalar yerleştirildikten sonraki hafta en önemli ziyarettir, ardından düzenli diş hijyeni ziyaretleriniz yapılır, bu sırada olası sorunlara dikkat çekebilirsiniz.

Grind’i Denemeyin

Birçok insan dişlerini öğütüyor, ancak bunu yapmak için bir geçmişiniz varsa bize bildirmeniz önemlidir. Yeni gülüşünüzü korumak için gece vaktinde bir koruyucu gibi zamanla yeni kaplamalarınızın hasar görmesini önlemek için önlemler alınabilir.

Hasar önlemek

Sert yiyeceklerin ısırılması, dişler için ve hatta kaplamalar için daha da tehlikelidir. Sert malzemeler ve yiyecekleri ısırmak için kaplamalarınızı kullanmaktan kaçının. Onlara daha az stres koymak daha iyi.

dis-kaplamasi

dis-kaplamasi

Boyanma

Kaplamalar gölgelerini yıllar boyunca güzel tutar, ancak lekelenmeden bağışık değildirler. Kahve, çay, şarap (ve sigara) gibi doğal dişleriniz için yaptığınız yiyecek ve içeceklerden uzak durun!

Prosedürde neler var?

Öncelikle, dişlerin sizin için iyi bir seçim olmasını sağlamak için çeşitli görüntü ve izlenimler kullanarak dişlerinizi değerlendiririz. Daha sonra bir mock-up yaratırız, böylece son kararınızı vermeden önce prosedürden sonra dişlerinizin nasıl görüneceğini görebilirsiniz. İlk adımı atmaya karar verirseniz, ince bir emaye tabakasını dişlerden çıkarmak ve daha sonra kaplamaları yapabileceğimiz bir izlenim bırakmaktır. Kaplamalar dişlere diş macunu ile yapıştırılır ve özel bir ışık kullanılarak sertleştirilir. Prosedür bittiğinde ve yeni gülüşün başladığı yer burası.