Dişler ve Diş etleri

Dişler ve Diş etleri

Dişlerinizi ve diş etlerinizi etkileyebilecek koşullar hakkında bilgi edinin.

 1. Diş problemleri

  1. Diş ve Ağız Yaralanmaları Önleyin Diş ve ağız yaralanmalarındannasıl korunacağınızı öğrenin.
  2. Sigara ve Ağız Sağlığı Sigara ve diğer tütün kullanımı diş eti hastalığı ve diş çürümesi gibi ağız sağlığı sorunlarına neden olabilir.
  3. Diş Çürümesi Önleme Diş çürümesi diş yapısının tahripidir ve hem mine (dişin dış kaplaması) hem de dişin dentin tabakasını etkileyebilir.
  4. Diş ağrıları Diş ağrısı ve çene ağrısı yaygındır ancak farklı kaynaklara sahip olabilir. Flordent’deki uzmanlardan daha fazla bilgi edinin.
  5. Hassas Dişler Diş hassasiyeti, sıcak, soğuk, tatlı veya ekşi yiyecek ve içeceklerin tetiklediği bir veya daha fazla dişte veya soğuk hava solumasında bile diş rahatsızlığıdır. Acı keskin olabilir, ani olabilir ve dişlerin sinir uçlarına derinlemesine vurun.
  6. Diş Renk Değişikliği diş renginin nasıl önleneceği ve tedavi edileceğini öğrenin.
  7. Diş plağını ve neden dişlerinize zarar verebileceğini açıklıyor.
  8. Dişsiz Diş apikal diş dişin kökünde veya diş eti ile diş arasında ağrılı bir enfeksiyondur. Bu durumun nedenini ve nasıl tedavi edildiğini öğrenin.
  9. Diş Taşlama (Bruxism)Geceleri ya da sevdikleriniz dişlerini mieziyorsunuz? Dişlerin taşlanması (bruksizm) yanı sıra nedenleri ve sonuçları için neler yapılabilir öğrenin.
  10. Kaviteler Diş çürüğü, dişler üzerinde ekmek, tahıl, süt, soda, meyve, kek veya şeker gibi karbonhidrat (şeker ve nişasta) içeren yiyecekler kaldığında ortaya çıkar. 
  11. Diş Emaye Erozyon ve Restorasyon Diş minesini ne yapar?  , diş minesinin ne olduğunu, bunun neden aşındığını, mine kaybının nasıl önleneceğini ve nasıl tedavi edileceğini açıklar.
  12. 9 Diş Kaybına Yönelik Risk Faktörleri Diş kaybı için belirli risk faktörleri vardır. Ne olduklarını ve kontrolünüzde neler olduğunu öğrenin.
  13. Tartar ve Plak ağız sağlığınızı tehdit edebilir. Onları dişlerinden uzak tutmak için ipuçları da dahil olmak üzere bunlar hakkında daha fazla bilgi edinin.
 2. Yirmilik dişler

  1. Bilgelik Dişlerin Sökülmesi: Ne Bekler? Bilgelik dişler nelerdir ve bazen neden kaldırılması gerekir? Flordent’deki uzmanlardan daha fazla bilgi edinin.
  2. Bilgelik Dişlerin Çıkarılması Her Zaman Gerekir mi?Bilgelik dişlerini çıkarmak için gerekli olmayan zamanları okuyun.
  3. Kuru Soket, diş çekildikten sonra ortaya çıkabilecek ağrılı bir komplikasyondur.
  4. Pericoronitis, arka dişleri çevreleyen diş etlerinin genellikle bilgelik dişlerinin enfekte olduğunda meydana gelir. Daha fazlasını bul.
 3. Diş Eti Problemleri

  1. Düzenli olarak diş fırçalama ve diş ipi kullanarak diş eti hastalığını nasıl önleyebileceğinizi, muayeneler ve temizlik için düzenli diş ziyaretleri yapıp dengeli bir beslenme düzenini nasıl yapacağınızı öğrenin.
  2. Diş eti iltihabı ve Periodontal Hastalığı (Diş eti hastalığı) diş eti hastalıkları için rehber, aynı zamanda diş eti iltihabı ve periodontal hastalık olarak da adlandırılır.
  3. Diş etlerinin tutulması Diş etlerineden kızarır? cerrahi dahil olmak üzere diş eti çekilmesi ve tedavisinin nedenlerini tartışır.
  4. Diş eti Sorunu Temelleri: Ağrılı, Şiş ve Kanama Diş etleri, ağrı, şişlik ve kanama dahil olmak üzere diş etleri ile ilgili sık görülen sorunları inceler. Olası nedenleri öğrenin ve diş etlerinizi sağlıklı tutmanıza yardımcı olacak ilaçlar bulun.