Etiket arşivi diş ağrısı

ileFlor Ağız ve Diş Sağlığı

Diş Ağrısı için 4 Doğal Çözüm

DİŞ AĞRISINA DOĞAL ÇÖZÜMLER

Bazı büyük doğal ilaçlar nane çayı, okaliptüs ile de gargara yapılabilir, diş hekimini randevu da beklerken, diş ağrısı ile mücadele edebilirsiniz, karanfil yağı ile ağrılı bölgeye masaj ve gargara yapabilirsiniz.

Bu şifalı bitkiler, antiseptik ve analjezik etkiye sahip oldukları ve ağrılı diş ağrısı ile doğal olarak mücadele ettikleri için endikedir. Ev ilaçlarının her birini nasıl hazırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1.Nane Çayı

dis-agrisi-nane-cayi

Nane iyi diş ağrısını kontrol etmeye yardımcı olacaktır yatıştırıcı ve canlandırıcı özellikleri vardır, ama kesinlikle bunu çözmek için diş ağrısı nedenini bulmalıyız ve bu nedenle diş hekimine gitmek gerekir.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı kıyılmış nane yaprağı
 • 1 su bardağı kaynar su

Hazırlık modu

Nane yaprakları bir bardağa koyun ve kaynar su ile örtün. Kapak ve yaklaşık 20 dakika bekletin. Sonra, kola ve beba. Günde 3 ila 4 bardak çay alın.

2. Okaliptüs gargarası

Okaliptüs çayı hızlı bir şekilde diş ağrısını azaltmaya yardımcı olacak ferahlatıcı bir etkiye sahiptir.

Malzemeler

 • Okaliptüs yaprakları 3 yemek kaşığı
 • 1 su bardağı kaynar su

Hazırlık modu

Okaliptüsün bir bardağa yerleştirilmesi, kaynar su ile kaplanması ve 15 dakika bekletin. Sonra, süzün ve çayı birkaç dakika durulayın.

Dikkat: Okaliptüs çayı sarhoş olmanıza ve uyuşmanıza sebep olabilir.

3. Karanfil yağı masajı

karanfilyagi-disagrisi

Diş ağrısı için mükemmel bir doğal çözüm, yeri temizlemek ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilecek antiseptik özelliklere sahip olduğu için karanfil esansiyel yağı ile masaj yapmaktır. Diş çukuruna neden olan iltihabı sakinleştirmenin ve azaltmanın yanı sıra bu ev ilaçları da diş eti ve ağız ülserlerinin kanamasına yardımcı olabilir.

malzemeler

 • 1 damla karanfil uçucu yağ
 • 150 ml su

Hazırlık modu

Yağı bir kaseye suyla ekleyin ve iyice karıştırın ve diş temizlendikten sonra her öğünden sonra gargara yapın.

4. Limonlu balsamlı gargara

limonlu-gargara-dis-agrisi

Limonlu balsam çayı ile ağız gargarası da iyidir çünkü bu şifalı bitki diş ağrısını hafifletmeye yardımcı olan rahatlatıcı özelliklere sahiptir.

Malzemeler

 • 1 litre su
 • 1 su bardağı bırakır  limon  kıyılmış

Hazırlık modu

Limon balsamının yapraklarını suya ekleyin ve 5 dakika kaynatın, daha sonra kabı kapatın ve çayın 30 dakika dinlenmesini bekleyin. Bocheche diş ağrısını bile azaltır.

Ağız gargaralarını çayla yıkadıktan sonra, ağız hijyeni yapmak önemlidir, dişleri her gün fırçalamak sağlıklı dişlerin korunmasına ve ağrının önlenmesine yardımcı olur.Diş ağrısı devam ederse, diş hekiminize danışmanız tavsiye edilir.

Diş ağrısından kaçınmak için, dişlerinizi her gün ana yemeklerden ve diş ipi arasında her gün yatmadan önce iyice fırçalamanız önerilir.

ileFlor Ağız ve Diş Sağlığı

Diş Ağrısı (Dişim Ağrıyor?) Soru – Cevap

DİŞ AĞRISI İLE İLGİLİ SORULAR VE CEVAPLAR

Kazalar meydana gelir ve meydana geldiğinde ne yapılacağını bilmek, bir dişi kurtarmak ve kaybetmek arasındaki farkı ifade edebilir.

Tüm diş hastalıkları için, diş hekiminizi mümkün olan en kısa zamanda ziyaret etmeniz önemlidir. Çoğu diş hekimi, acil durum hastaları için günlük programlarında zaman ayırır, bu nedenle diş hekiminizi aradığınızdan ve durumunuzla ilgili olabildiğince fazla ayrıntı sağladığınızdan emin olun. Eğer diş hekiminiz açık değilse kaza meydana gelirse, yerel acil servisinizi ziyaret edin.

İşte bazı yaygın diş hastalıkları ve onlarla nasıl başa çıkılacağı.

Soru: Çocuğum bir dişi sallarsa ne yapmalıyım?

Eğer diş bir bebek dişi ise, yapılacak en iyi şey dişi bulmak, nemli tutmak ve dişçiye gitmek. Diş hekiminiz tüm dişin mi yoksa bir kısmının mı ortaya çıktığını görebilir. Diş hekiminiz ayrıca tekrar implante edip etmeyeceğini de belirleyebilir.

Soru: Dişimi kırarsam ne olur?

Cevap: Kırık bir diş için, alanı temizlemek için ağzını hemen ılık su ile durulayın. Şişliği azaltmak için soğuk kompresleri yüzünüze koyun. Dişçinize mümkün olan en kısa sürede bakın.

Soru: Dilimi veya ağzımı ısırırsam, nasıl tedavi edebilirim?

Cevap: Dilinizi veya ağzınızı ısırırsanız, bölgeyi suyla hafifçe temizleyin ve soğuk kompres uygulayın. Aşırı kanama varsa, dişçinize bakın veya acil servise gidin, kanama durmaz veya çok fazla acı çekersiniz.

Soru: Diş ağrısına nasıl davranırım?

Cevap: Diş ağrıları için, ağzınızı temizlemek, ağzınızı ılık su ile durulayın. Dişleriniz arasında yakalanan yiyecekleri çıkarmak için diş ipi kullanın. Ağrılı diş veya diş etlerine aspirin koymayın; diş eti dokusunu yakabilir. Acı devam ederse, dişçinize başvurun.

Soru: Ya benim çenem kırık olursa?

Cevap: Çenenizin kırıldığını düşünüyorsanız şişliği kontrol etmek için soğuk kompresler uygulayın. Hemen dişçinize veya hastane acil servisine gidin.

Soru: Ağzımda veya dişlerimde sıkışmış bir nesneyi nasıl temizlerim?

Cevap: Ağız içinde sıkışmış nesneler için diş ipi ile hafifçe çıkarmayı deneyin, ancak keskin veya sivri bir aletle çıkarmaya çalışmayın. Bu madde ağrılı olabilir veya enfeksiyona neden olabilir, bu yüzden çıkartamazsanız dişçinize başvurun.

Soru: İlk yardım setime eklemem gereken bir şey var mı?

Cevap: Dişlerinize bir şeylerin takılması durumunda diş ipi kullanmak iyi bir fikirdir. Diş koruma kitleri mevcuttur, beklenmedik bir dişini kaybetme ihtimaline karşı ilk yardım kiti bulundurun.

Soru: Diş acil durumundan nasıl kaçınabilirim?

Cevap: Kazaları ve dişleri yaralamaktan kaçınmak için alabileceğiniz birkaç basit önlem vardır:

 • Spor veya eğlence aktivitelerine katılırken bir ağızlık takın.
 • Çiğneme buz, patlamış mısır çekirdekleri ve sert şekerden kaçının, bunların hepsi bir dişi çatlatabilir.
 • Bir şeyler kesmek için , ASLA dişlerini kullanmayın.