Etiket arşivi estetik diş

ileFlor Ağız ve Diş Sağlığı

Estetik Diş İle Mükemmel Gülümseme

Estetik diş tedavisi ile sizlerde estetik diş gülüş tasarımı tedavisinden yararlanabilirsiniz, gülümsemekten utanıyor musunuz? Mükemmel dişlere sahip olmak ve nasıl tedavi edildiğini bilmemek ister misiniz? Dişlerin rengi veya yerleşimi sizi karmaşık mı ediyor? Bir dişi kaybettiniz ve onu nasıl değiştireceğini bilmiyor musun? Gülümsememizin güzelliğini yitirmesini sağlayan çok sayıda diş problemi var. En önemli şey, sonuçlarından kaçınmak için onları zamanında tespit etmeye çalışmaktır. Ancak bazen diş sağlığımıza verdikleri hasarı önleyemeyiz ve bunun çok geç olduğunu fark ettik. Bu sizin durumunuzsa, endişelenmemelisiniz çünkü günümüzde yeniden gülümsememizi sağlayan çok sayıda diş estetiği tedavimiz var . Onları keşfetmek ister misin?

Önleyici diş estetiği tedavileri: ağız temizliği

Bu teknik, plak ve tartar ve diğer yüzeysel lekeleri çıkarmak için dişlere ultrason uygular. Bu nedenle, hem görülen hem de gizlenmiş olan dişlerden gelen kiri temizlemeye yarar.

Böylece, Flordent çürükler veya piorrhea gibi büyük problemleri önlemek için önleyici bir diş tedavisi olarak kullanılır . Diğer zamanlarda, diş estetiği olarak diş temizliği de yapabiliriz, çünkü bu süreçte dişlerimiz temiz ve parlak olacaktır. Lekelere devam etmemiz durumunda, beyazlatma için tanı istenmesi tavsiye edilir.

estetik-dis-tedavisi

estetik-dis-tedavisi

Dişlerin beyazlatılması için diş estetiği

Bugün yönettiğimiz hayatın ritmi, birçok kez kahve ya da çay içmek için bizi çok zorladı. Aynı şekilde stres, sigara içiyorsak tükettiğimiz sigaraların sayısını arttırır. Bu maddeler bir rutin taşıyabilmemize yardımcı olabilir, ama kesinlikle dişlerimiz sarı olmaya başlar ve ne kadar fırça yaparsak yapalım beyaz olmaya geri dönmezler. Bir diş beyazlatma biz bu durumda ise mükemmel bir çözümdür. Dişleri beyazlatmak için diş estetiğinin farklı tedavileri vardır. Diş hekimi bize hangisinin uygun olduğunu söyleyecek. Eğer dişlerimiz endodonti nedeniyle koyulaşmışsa, belki de lazer diş beyazlatma ihtiyacımız olabilir.Parçanın doğal rengini veren iç beyazlatma .

ileFlor Ağız ve Diş Sağlığı

Estetik Diş Kaplama Çeşitleri 

Estetik ve Farklı Diş Kaplama Çeşitleri

Estetik diş hekimliğinde en popüler ve etkili tedavilerden biri diş kaplamalarının uygulanmasıdır . Kaplamalar, bir dişin doğal yüzeyine benzeyecek şekilde şekillendirilmiş ince tabakalar veya kabuklardır. Bunlar, şekilsiz veya eğri, renksiz, yontulmuş veya düz olmayan dişlere uygulanır. Bu, dişlerin görünüşünü iyileştirmek ve sonuç olarak genel gülüşü mükemmelleştirmek amacıyla diş bağı olarak bilinir . Kaplama farklı türleri mevcuttur, ancak uzmanlarımız Kliniğimiz de Gülüş tasarımı yaparak  güvenilen hekimlerimize inanıyoruz porselen kaplamalar bu amaç için çalışır en iyi malzemeden yapılmıştır. İşte bulabileceğiniz farklı kaplama türlerinden bazıları:

Kompozit Kaplamalar

Kompozit reçine kaplamalar da basitçe olarak bilinen  kompozit kaplamalar , bir olan  ucuz kaplama  diş restorasyonu  tek dişçi ziyaret uygulanabilir. En çok reçine veya plastikten yapılmışlardır, kırılırsa kolayca tamir edilebilir ve yedi yıla kadar dayanabilir. İşlemler, dişlerinize kompozit tabakaların uygulanmasını içerir, çünkü tabakalar istenilen şekil ve uzunluğa uyacak şekilde kalıplanabilir. Her tabaka sertleştirme ışığı ile sertleştiğinde, kompozit cilalanır. Bununla birlikte, bu tarz kaplama sesleri, oldukça kolay bir şekilde yontulmuş, kırılmış veya lekeli olabilirler.

Pahalılar mı? Kompozit kaplamalar  , porselen veya kuronlara karşı hızlı ve uygun fiyatlı kaplamalar isteyenler için mükemmeldir. Ancak, onarım için dişçiye dönüşten kaçınmak isteyenler için çok iyi değiller. Dişlerin çentiklenmesi veya dişlerin renginin solması gibi daha küçük oluşumlar için daha hızlı düzeltmeler olarak görülürler.

Diş Kaplamaları

Bu  diş kaplamaları  , dişlerin iç yüzeylerine odaklanmaları nedeniyle biraz farklıdır. Dişlerin ön yüzüne yerleştirilmek yerine, arka tarafa uygulanır. Niye ya? Peki,   yüzey  ön yüz yüzeylerini kaplamak yerine arkadan güçlendirerek dişlerinizi geliştirir. Çoğunlukla altından yapılmış, fakat aynı zamanda porselen veya kompozit olarak da kullanılabilir,   diş  kaplamaları  aşınmayı önlemek için aşınmış, aşınmış, hassas veya hassas dişlerin arkasını korur  ve onları güçlü tutar.

Anında ve etkili bir şekilde görülmediği takdirde, etkilenen dişlerin kenarlarının kırılmasına neden olabilir, bu da kronlarınızın kısalmasına ve geri dönüşümsüz bir sürece yol açabilir.

Lamine Kaplamalar

Prosedür ağrısızdır, iğnesizdir, sondaj yapılmaz ve anestezi için gereklilik yoktur, sadece 2 ziyarette bulunur. 20 yıldan uzun süredir dayanıklılığa ve yüksek mukavemete sahip olduklarında, genellikle dişlerinizdeki renk bozulmalarını veya boşlukları kaplamak için kullanılırlar. Lamine  kaplamalar, düzenli porselen kaplamalar kadar dayanır, ancak fark, alıcı eninde sonunda, bu işlemin tersine çevrilebilmesidir. akıl. Ancak baktıkları gözle bakıldığında,  lamine  kaplama malzeme açısından gerçekten çok dayanıklıdır . Lamine kaplama  daha az maliyetli değildir Porselen kaplamalar  beklediğiniz gibi en uygun kaplama çeşitidir.

Nedeniyle Lamine kaplama çok ultra ince olduğu, (eğer varsa) işlem sırasında gerekli diş azaltılması ancak vardır. Bununla birlikte, bu özel kaplamaların uygulamadan sonra ayrılmalarıyla ya da altında koyu renkli dişlerin gösterdiği kadar ince olmasıyla ilgili sorunlar olmuştur.