Etiket arşivi zirkonyum diş

ileFlor Ağız ve Diş Sağlığı

Kronlar ve Zirkonyum Kaplamalar Nasıl Yapılır

Sağlıklı dişler çok güçlü olmasına rağmen, dişler bir çok şey tarafından yontulabilir, kırılabilir veya zayıflayabilir. Bunlar arasında büyük dolgular, diş çürümesi, travma, taşlama veya kök kanallarından aşınma bulunur. Dişinizi güçlendirmek için bir taç gerekli olabilir. Bir taç, kalan diş yapısına uyan ve onu birbirine bağlayan bir kask gibidir.

Kronlar birkaç farklı malzemeden yapılabilir. Tüm seramik veya altın metal bir alaşım üzerinde porselen olarak yapılabilir. Farklı malzemelerin hepsine avantajlar vardır ve Lou sizin durumunuza en uygun malzemeyi tartışacaktır.

Bir köprü, genellikle dişlerin ortasındaki bir köprü dişi ile dişleri taçlandırarak, eksik dişlerin yerini alan bir diş restorasyondur. Bir takma dişin aksine, köprü yerine yapıştırılır ve yediğinizde dışarı çıkmaz.

zirkonyum-kron

zirkonyum-kron

Kaplamalar sadece dişin önünü kapladığından, kronlardan farklıdır. Kaplamalar, kırılmış, şekilsiz, kötü renkli dişlerin estetiğini veya dişler arasındaki yakınlıkları geliştirmek için ön dişlerde kullanılır.

Kronlar, köprüler ve Kaplamalar tamamlamak için iki randevu alınır. İlk randevuda ekibimiz dişi hazırlayacak ve laboratuara göndermek için bir izlenim bırakacak. Zirkonyum Tacınız ısmarlama yaparken, yaklaşık 1-2 hafta boyunca geçici bir reçine restorasyonuna sahip olacaksınız. Bu randevu genellikle 90 dakika sürecektir. İkinci randevu da geçici taç kaldırılır ve kalıcı taç yerine yapıştırılır. Bu randevu genellikle 20-30 dakika sürecektir.

Yeni kuronunuz sadece bu dişin estetiğini ve işlevini iyileştirmekle kalmayacak, aynı zamanda doğal ısırığı da koruyacak ve bitişik dişlerin sürüklenmesini ve aşırı yüklenmesini önleyecektir. Taç dişin ömrünü uzatacak ve düzenli diş bakımı ve mükemmel ağız hijyeni ile 25 yıla kadar dayanabilir.

ileFlor Ağız ve Diş Sağlığı

Zirkonyum Diş Fiyatları 2018

Zirkonyum Diş Fiyat Aralıkları Ülkelere göre değişmektedir.

Zirkonyum diş fiyatları, yaşadığınız ülkeye, diş hekiminin ve tedaviyi sağlayan diş teknisyeninin deneyimine, taç / dişin boyutuna bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Bununla birlikte, genel olarak, zirkonyumun en pahalı diş tacı türü olduğu doğrudur. Ne yazık ki artan dayanıklılık, doğal görünüm ve biyo uyumluluk bir fiyat etiketi ile geliyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki fiyatlar birim başına yaklaşık 1000 $ ve İngiltere’de birim başına £ 600 civarındadır. Lütfen bunun ortalama bir fiyatın kaba bir tahmini olduğuna dikkat edin.

Birden fazla krona ihtiyacınız varsa, tedaviyi almak için yurt dışına seyahat etmeniz ekonomik olabilir. Zirkonyum kronların maliyeti Hindistan’da 200 $ / £ 130, Macaristan’da 450 $ / £ 300, Meksika’da 550 $ / £ 360 civarındadır.

2018 Yılı ZirkonyumFiyatlarKDV Dahil %8
Zirkonyum Kaplama ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç* ) 440 TL
Porselen ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) 375 TL
Laminate Veneer ( Seramik ) 950 TL
Kuron Sökümü 95 TL
Geçici Kuron ( Tek diş ) 115 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen ) 895 TL
Diş Çekimi 120 TL

Kliniğimize gelen hastalarımızın yorumlarını izleyebilir kliniğimiz hakkında ki görüşleri öğrenebilirsiniz.

 


NOT: RÖNTGEN VE MUAYENEMİZ ÜCRETSİZDİR. ÜCRETSİZ OLARAK HEKİM KONTROLÜNDEN GEÇEREK SİZE UYGUN BİR GÜLÜŞ TASARIMI TEDAVİSİNDEN YARARLANABİLİRSİNİZ.

Online Randevu İçin Canlı Destekten Yazın veya bizi arayın ya da aklınıza takılan tüm sorularınız için whatsapp destek hattımıza yazın.

Whatsapp destek hattımız ve 7/24 İletişim numaramız ;

 0505 098 81 62

ileFlor Ağız ve Diş Sağlığı

Zirkonyum Diş Çeşitleri Avantajları ve Dezavantajları

 

Zirkonyum diş kronları en güçlü diş kronlarıdır. Zirkonyum dan yapılmış, 1789’da MH Klaproth adlı bir Alman kimyager tarafından icat edilen bir silikattır. 1960’lardan beri zirkonya çeşitli tıbbi kullanımlara sahiptir. Kalça, parmak ve kulak ameliyatlarında son derece dayanıklı ve% 100 biyouyumlu, çeşitli protezlerde zirkonyum kullanılır.

Zirkonyum çeşitleri

İki tür zirkonyum vardır: katı ve yüksek yarı saydam. Her ikisi de CAD CAM teknolojisi kullanılarak yapılabilir. CAD Bilgisayar Destekli Tasarım için duruyor ve Bilgisayar Destekli İmalat için CAM duruyor. Bu teknolojiler size kusursuz bir uyum ve anlaşılmaz bir görünüm kazandırır.

Katı zirkonyum

 • Adından da anlaşılacağı gibi, zirkonyum yüksek yarı saydam zirkonyumun kıyasla daha serttir. Çiğneme kuvvetlerine ve bruksizm kuvvetlerine daha iyi dayanabilir.
 • Sağlam zirkonyum , zayıf dişlere daha güçlü destek sağlayarak kök kanalında tedavi edilen dişlere de uygundur .
 • Opak olduğu için arka / arka dişler için daha uygundur.

Yüksek saydam zirkonyum diş kaplama

 • Bu, doğal dişlerinize tam olarak benzeyen üstün görünüm sunan bir zirkonya türüdür. Ön dişler için daha uygundur.
 • Görünüşte daha üstün olmasına rağmen, mukavemeti PFM / Porselen Fused to Metal köprülerden daha yüksektir.
 • Dişlerin hizalanmasını düzeltmek için geniş çaplı ortodontik tedaviye ihtiyacınız varsa, diş hekiminiz yüksek yarı saydam zirkonyayı tercih etmeyebilir.

Zirkonyum Dişe Sahip Olmanın Avantajları

Zirkonyum, diş kronları için en çok tercih edilen malzemelerden biri haline geliyor. Birçok avantajı şunlardır:

 • Üstün görünüş: zirkonyum doğal olarak beyaz olduğu için, dişlerinizin geri kalanıyla eşleşen herhangi bir gölgeye dönüşüm sağlar. Zirkonyum yarı saydamdır, dolayısıyla doğal dişlerinizin saydamlığını taklit eder.
 • Daha güvenli bir gülümseme: zirkonyum diş etlerinde metal kaplama yoktur. Metal kronlara kaynaştırılmış porselen daha önce popülerdi, ancak tepenin üstünde bulunan porselen tabakanın altında metal bir tabaka var. Bu füzyon / metal kaplama genellikle diş eti çizgisinde görülebilir. Gülümsediğinizde bu daha belirgindir. Zirkonyum kronları bunu aşmanıza ve güveninizi artırmanıza yardımcı olur. Dişlerin geri kalanıyla eşleşecek şekilde herhangi bir şekil / boyutta zirkonya da verebilirsiniz.
 • % 100 biyolojik olarak uyumlu: şimdiye kadar zirkonyum taç alerjisi bildirilmemiştir.
 • Olağanüstü sert: Zirkonyum en güçlü taçtır, aşınmaya ve yıpranmaya dayanabilir. Porselenden farklı olarak talaş kaldırmaz. Onu iyi korursanız, sonsuza kadar ağzınızda kalabilir. Metal / PFM ile kaynaşmış porselen veya porselenden en az beş kat daha güçlüdür. Aynı zamanda çiğneme veya ısırma kuvvetlerini de iyi tolere eder. Çok yüksek bir bükülme mukavemetine sahiptir: zirkonyum 1200 MPa bükülme mukavemetine sahiptir. (Eğilme mukavemeti, tacının tolere ettiği güçtür.)
 • Dişinizle iyi bağlarlar: zirkonyum kronları dişinize iyi yapışır. PFM kronlarının tercih edilen seçenek olmasının nedenlerinden biri, metal yüzeyin dişe iyi yapışması ve tacı yerinde tutmasıdır. Zirconia da bu özelliği vardır. Bu kuronlar diğer birçok diş kronuna göre daha az diş çekmeye ihtiyaç duyarlar.
 • Metal içermez: Birçok insan , mükemmel fiziksel özellikleri nedeniylealtın kronları tercih ederdi . Ancak, artık insanlar için daha önemli olduklarından, doğal ve genç görünmek istiyorlar. Bazı insanlar vücutlarında metal bulundurmayı da sevmezler. Zirkonyum onlar için en uygunudur.

Zirkonya tacının tek başına estetik etkileri, verebileceği en büyük avantaj olmalıdır. Özellikle ön dişlere yerleştirilecek ve doğal dişlerin yanında görünecek olursa, doğal görünecek diş kronlarına sahip olmanız önemlidir.

Yanına yerleştirilecek diş setine göre modifiye edilecek zirkonyum kapasitesi çok önemlidir. Zirkonyum tacı sadece bir dişin yerini almakla kalmayacak, yerine değiştirilecek olandan daha iyi görünecek şekilde şekillendirilebilir. Bu yüzden bu mükemmel doğal görünümlü gülümsemeyi her zaman görebilirsiniz.

Zirkonya üreticileri şu anda malzemenin katı bloklarından öğütülmüş ve bitmiş kronların neredeyse yok edilemez olmasını sağlamak için ultra yüksek sıcaklıklarda pişirilen özel diş kronları üretiyor ve tasarlıyor.Bu materyalin bio-uyumlu olması, uzun bir süre ağzınızda kalmanın güvenli olduğu anlamına gelir. Vücudunuzdaki herhangi bir olumsuz / alerjik reaksiyon hakkında endişelenmenize gerek yoktur, çünkü insan vücudu tarafından reddedilmez.

Altın Kronlar ve Porselen Kronlar Üzerinden Zirkonyum Kronların Avantajları

Altın kronların birçok insan tarafından uzun yıllardan beri kullanıldığı ve vücut tarafından iyi tolere edildiği bir gerçektir . Ancak gülümsediğinde doğal etkinin gösterilebilmesi daha iyidir. Altının metal olduğu gerçeğini de ekleyin ve bazı insanlar iç kısımlarında metal bulundurmayı sevmiyorlar.

Zirkonyum kronları, porselen kronlardan kesinlikle daha sağlamdır. Onlar da uzun sürerler, çip ve kırılan porselene kıyasla.
Porselen kronların da bir metal tabana kaynaştırılması gerekir ve metal, porselen kronların olduğu insanların dişlerinin üstünde siyah çirkin bir çizgidir.Zirkonyum kronları bir kristal yığınından öğütüldüklerinden, porselenden ve metal sigortasından en az 5 kat daha güçlü oldukları garanti edilir.Zirkonyum kronları, porselenin bu denli bilinir hale gelmesiyle, bu hantal görünüm olmadan da güç sağlar.

Zirkonyum Kronların Kullanılması Dezavantajları:

 • Karşıt dişleri yıpratabilir: zirkonya kronları çok sert olduğundan, doğal dişlerinize karşı daha güçlü olabilirler.
 • İkincil çürük / diş çürüğü: başka bir dezavantaj ise, tacın kendisi neredeyse yok edilemez olmasına rağmen; Sert malzemenin diğer dişlere karşı aşınmasının neden olduğu çürüme farkedilemez. Sadece taç düştüğünde çürümenin olduğunu anlayacaksınız.
 • Pahalı: zirkonya kronları diğer kronlardan daha pahalıya mal olabilir.Ancak, onları iyi muhafaza ederseniz, neredeyse tek seferlik bir yatırım gibi. Düşük maliyetli bir taç için giderseniz, kolayca pürüzsüz olabilir ve uzun vadede utanç verici ve pahalı olabilir.

Bir zirkonyum Diş nasıl hazırlanır?

Tek bir zirkonya bloğundan hazırlanır ve monolitik bir zirkonya olarak bilinir.Bu nedenle kırılmaya ve aşınmaya ve yırtılmaya karşı dayanıklıdırlar. Birden fazla oturma randevusu yanında, tek bir oturma ile zirkonya tacı da olabilir.

Daha önceki zirkonya kronları, çip için kullanılan bir porselen tabakasına sahipti. Şimdi monolitik zirkonya kullanımıyla, tacınız kopmaz.

Zirkonyum Diş Maliyeti Ne Kadardır?

Zirkonyum tacı fiyatları, yaşadığınız ülkeye, diş hekiminin deneyimine ve tedaviyi sağlayan diş teknisyeni deneyimine göre değişir. Bununla birlikte, genel olarak zirkonyumun diş hekiminin en pahalı tipi olduğu doğrudur. Ne yazık ki artan dayanıklılık, doğal görünüm ve biyouyumluluk fiyat etiketi ile geliyor …

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki fiyatlar, birim başına yaklaşık 1000 $ ve İngiltere’de birim başına yaklaşık 600 £ ‘dur. Lütfen bunun ortalama fiyatın sadece kaba bir tahmini olduğunu unutmayın.

Birden fazla kurona ihtiyacınız varsa, tedavi almak için yurtdışına seyahat etmek ekonomik olabilir. Zirkonyum kronları Hindistan’da 200 $ / 130 £, Macaristan’da 450 $ / 300 $ ve Meksika’da 550 $ / 360 $ civarındadır.

Göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör:

 • Klinik en iyi konumda ise ücretler daha yüksektir. 30 dakika seyahat ederseniz, küçük bir iç mekana ulaşmak için en az% 10 tasarruf edebilirsiniz.
 • ABD’de periodontistler, kronlar için uzmanlardır. Suçlamaları genel dişhekimlerinden daha yüksektir.
 • Tek kişilik oturma kronları çoklu oturma kronlarından daha pahalı olabilir. Ancak, ihtiyacınızı derhal karşılarlar ve zamandan ve çoklu randevu ihtiyacından tasarruf ederler.

Fiyatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, burada diş taç masrafları ile ilgili makalemizi okuyun .

Zirkonya Kronlarına Nasıl Kaydedilir?

İndirim diş planları diş tedavinize% 20 -% 50 tasarruf etmenin kolay bir yolunu sunar. Kartınızı sadece katılımcı bir dişçide göstermeniz gerekir (ABD’de 40.000’den fazla konum) ve indirimli fiyatı ödersiniz. Bekleme süresi yok, evrak ya da talep süreci yok.

Zirkonya veya zirkonyum endüstrideki en bilinen seramiktir ve diş hekimliğinde kullanılan en güçlü malzemedir. Diş hekimliğinde kullanılan zirkonya , itriyum oksit ilavesiyle stabilize edilen zirkonyumoksittir .

Zirkonyum, çeşitli şekil ve boyutlarda katı bloklar şeklinde gelen çok sert bir beyaz seramiktir. İşleme için karmaşık bilgisayar sistemleri ( CAD / CAM sistemleri ) gerektirir.

Özellikler ve faydalar

Zirkonyum, diş hekimliğinde devrim yaratan yeni ortaya çıkmış bir malzemedir. Olağanüstü nitelikleri nedeniyle, çeşitli amaçlar için kullanılabilir.

 • Zirkonya son derece dayanıklı ve sağlamdır. Temel olarak bu noktada diş hekimliğinde kullanılan en güçlü malzeme.
 • Çok iyi geçirgenlik özelliklerine sahip beyaz bir seramik olduğu için, zirkonyum restorasyonlar, yapılarında herhangi bir metal içermedikleri için oldukça estetiktir.
 • Zirkonya çekirdek yapısı, dişin son rengini ve şeklini oluşturmak için estetik porselenle kaplanabilir.
 • Altına benzer şekilde, vücut tarafından çok iyi tolere edilir, alerjik bir etkisi yoktur ve metal olmadığı için asla korozyona uğramamaktadır.
 • Bilgisayar sistemleri tarafından yürütüldükleri için zirkonyum bazlı protezler oldukça hassastır.
 • Ne yazık ki, hala çok pahalı. Malzemenin kendisi ve gerekli işleme ekipmanı, yüksek bir nihai maliyete yol açar .

Endikasyonları

 • Bu durumda zirkonya çekirdeği yapısı porselen ile kaplıdır ve esas olarak estetiğin en öncelikli olduğu anterior (ön) dişler için kullanılır.

 • Tam zirkonya restorasyonları

   

 • Zirkonyaya yapışmış tabakalı porselenlerin bağlanma kuvveti çok güçlü olmadığı için zirkonya seramiğinden tamamen estetik porselensiz, kronlar ve köprüler oluşturulabilir.
 • Porselen restorasyonlar için temel malzeme

   

 • Zirkonyuma kaynaştırılan porselen kullanılarak neredeyse her tür sabit protez restorasyonu yapılabilir. Yapıları son derece dayanıklı ve dayanıklıdır ve mükemmel estetiğe sahiptir.
 • Restorasyonlar beyaz bir renge sahip olacak ve estetik taleplerin son derece yüksek olmadığı bölgelerde özellikle belirtilecektir.