İmplant Diş Gülüş Tasarımı

Diş İmplantlarına Hazırlık

Diş implantları almak için belirli koşullar genel sağlık, sağlıklı bir yaşam tarzı ve sağlıklı diş etlerine bağlılık ve implantları desteklemek için yeterli kemiktir.

İmplantın yerleştirileceği bölgedeki kemik implantın desteklenmesi için fazla emilirse, iki çözüm mevcuttur:

Kemik greftleme . Bu, vücudun bir kısmından kemiğin implantın sabitleneceği yere götürülmesi anlamına gelir. Bu kemik yapısını büyütmek için yapılır. Kemik, ağızdaki bir yerden diğerine de taşınabilir. Eğer herhangi bir nedenden ötürü, hastanın kemiği ile kemik grefti yapılamıyorsa, o zaman ya yapay bir kemik ya da bir verici ya da bir hayvandan bir greft alınır. Aşılama, implant işleminden rahatsız edilmeden önce greftin iyileşme şansı vermesi için implant prosedüründen dört ila sekiz ay önce yapılır.

Subperiosteal implantlar.  Bu implantlar kemiğe yerleştirilmez. Kemik yapısının bir modelini elde etmek için yaygın bir CT taraması kullanılır ve daha sonra implant fikstürü kemik modeline tam olarak uyacak şekilde kalıplanır.

Diş implantlarınız için bazı hazırlık ipuçları:

 • Diş kliniğine gitmeden önce bir yemek yiyin.
 • Dental implant ameliyatından sonra kullanılmak üzere küçük buz torbaları hazırlayın.
 • Aspirin veya aspirin içeren herhangi bir ürün ameliyattan 7 gün önce alınmamalıdır.
 • Ameliyattan 3 gün önce alkollü içecek içmeyin.

Biliyor muydunuz: Dental implantların başarı oranı % 98 olarak bildirilmiştir! 
Kaynak: Amerikan İmplant Diş Hekimliği Akademisi (AAID)

dental implant

Dental İmplant Prosedürü

Lokal anestezi altında, titanyumdan yapılmış küçük bir post olan diş kök implantı, eksik dişin kemik yuvasına yerleştirilir. Çene kemiği iyileştikçe, çeneye sağlam bir şekilde sabitlenerek implante metal direk etrafında büyür. İyileşme süreci alt çene ise 3 aya, üst çene ise 6 aya kadar sürebilir.

İyileştikten sonra, implantı açmak, kapak vidasını çıkarmak ve implantın içine bir dayanak veya geçici bir taç yerleştirmek için ikinci bir cerrahi prosedür gereklidir. İmplant görünür bir yerde olduğunda, geçici kronlar genellikle estetik nedenlerle kullanılır.

Yumuşak dokunun son protez dişi alacak kadar iyileşmesi için iki ay daha gereklidir. Kalıplar özel abutment yapmak için kullanılır. Protez diş bazen abutmente vidalanabilen bir altın silindire tutturulur veya doğrudan abutment üzerine yapıştırılabilir.

İmplant Sonrası Tedbir ve Bakım

Diş ameliyatından hemen sonra bakım için bazı ipuçları:

 • İlk 24 saat boyunca buzlu su içirin.
 • Ameliyattan 24 saat sonra sıcak sıvı içmeyin.
 • Bir hafta boyunca yumuşak, kolay çiğneyen yiyecekler yiyin (cerrahi alanın yakınında çiğnemekten kaçının).
 • Ameliyattan sonra yeni bir diş fırçası kullanın.
 • Sütürler temizlenene kadar diş macunu kullanmayın.
 • Her bir yemekten sonra cerrahi yarayı temizlemek için su ile durulayın.

Geçici diş tacınız yerindeyken:

 • Sakız gibi dişlere yapışan yapışkan yiyecekler yemeyin. Geçici tacı yakalayabilir ve çekebilir.
 • Ağzınızın kenarını geçici taç ile kullanmayın. Çiğnemenin büyük kısmını ağzınızın diğer tarafına kaydırın.
 • Tacı yerinden çıkarabilecek veya kırabilecek havuç, elma vb. Gibi sert yiyecekler yemeyin.
 • Dişlerinizi temizlerken diş ipi çıkarma malzemesini dışarıya doğru kaydırın. Diş ipini normalde yaptığınız gibi kaldırmak, geçici tacı çekebilir.

Dental implantların uzun süreli başarısı için ağız hijyeni ve periyodik dental ziyaretler çok önemlidir.

Diş İmplantlarının Yurt Dışın da Maliyeti Ne Kadar?

Tek bir diş implantının ortalama fiyatı Meksika’daki 750 $ ‘dan başlıyor. Tayland’da, Kosta Rika’daki ortalama diş implantı maliyeti Ekim 2017 itibariyle yaklaşık 650 $ civarındadır. Tayland’da tek bir diş implantı, 60.000-65.000 Tayland Bahtı’na mal olmaktadır.  Amerika Birleşik Devletleri’nde ortalama fiyatlar 1.000 $ ile 4,000 $ arasında değişmektedir.

ABD’deki diş implantlarının maliyeti sizi endişelendiriyorsa, rahatlayın. ABD, Meksika, Kosta Rika, Tayland ve Hindistan’daki ucuz diş implantları ABD’deki fiyatların bir bölümünde mevcuttur.

Ve bu ülkelerdeki diş klinikleri sadece düşük maliyetli değil, aynı zamanda yüksek kaliteli diş işleri sunarlar. Ayrıca en son teknoloji ile donatılmıştır. Diş kliniği ağımızdaki diş implantı süreci, ABD kliniklerinde olduğu gibi tamamen aynıdır.

Meksika’da İmplantlar Ne Kadardır?

Meksika’da bir diş implantı maliyeti 750 dolardan başlıyor. Çekici diş paketlerine erişin. ÜCRETSİZ Teklif için şimdi bize ulaşın !

Meksika, Kosta Rika, El Salvador ve Hindistan’daki dental implant cerrahları iyi kalifiye ve oldukça tecrübeli. Çok iyi İngilizce konuşuyorlar. Dolayısıyla iletişim sorunu olmayacaktır.

Dental implantlarla gelen güven ve iyi hissetme faktörü, diş implantlarının maliyeti ile ilgili endişelere ağır basmaktadır. Yurt dışında yapılan diş implantlarını tercih ederseniz, bu maliyete bile dikkat edilir.

Ayrıca, diş işleriniz için lojistik açıdan uygun bir yer seçerseniz, seyahat masraflarınızı ve zamanınızı da azaltabilirsiniz. Örneğin, Arizonyalılar ve Kaliforniyalılar, Los Algodones, Meksika’da  (Yuma, Az’dan 10 mil uzaklıkta bulunan küçük bir sınır kasabası) diş implantları alabilirler  . Nijerya, Kenya ve Afrika, Batı Asya, İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinden insanlar için diş implantları için en iyi yabancı ülke Hindistan’dır. Dünyanın bu bölgelerinden insanlar, Delhi’de ve Hindistan’daki diğer büyük şehirlerde diş implantları almayı seçerek zaman ve uçak seferleri yapabilirler. Tayland, Avustralyalılar için uygun bir diş turizmi hedefidir.

Bir diş turizmi bölgesinde yapılmasını tercih ederseniz, diş implantlarının ortalama maliyeti büyük ölçüde düşecektir. Seçeneklerinizi öğrenmek ve randevu almak için şimdi bize ulaşın !

Diş İmplantları ve Takma Dişlerin Maliyetleri

Protezlerin maliyeti  üst veya alt kemer başına 500 $ için $ 2,500 arasında değişmektedir. Ve kozmetik diş hekiminin ücretleri, kemer başına genellikle 300 ila 1.200 dolar. Geleneksel yöntemlerle yapılan protezler, tipik olarak plaka başına (üst protez veya daha az protez) $ 800 – $ 1.500 arasındadır. Nöro-kaslı olarak takılan protezler daha pahalı, genellikle tam set için 5,000 ila 7,500 dolar.

Bir diş implantının ortalama maliyeti 650 $ ‘dan başlıyor. Kemik grefti gibi ek prosedürlere ihtiyaç duyulması halinde fiyat önemli ölçüde artabilir.

Fakat sağlığınıza geldiğinde, maliyet her zaman tek karar verici faktör olamaz. Diş implantları ve takma dişlerin karşılaştırmalı bir analizinin, diş implantlarının aksine dişlerinin asla kendi dişleriniz gibi görünmeyeceğini veya görünmeyeceğini bilmeleri gerekir, tıklayabilir ve taşıyabilirler. Ve eğer hareket ederlerse, konuşmanız kaybolabilir.

Diş implantları kemikle kaynaşacak şekilde tasarlandığından, kalıcı hale gelirler. Ayrıca, yurt dışına çıkarmayı seçerseniz, diş implantlarının ortalama maliyeti büyük ölçüde azalacaktır.

Kırık veya Kayıp Dişlerin Kişisel Fiyatı

Kırık veya eksik dişler, toplumda görünce utanmanıza neden olabilir. Yabancılarla konuşmaktan rahatsız olabilirsiniz, hatta daha da kötüsü, gülümsemekten kaçınmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca, eksik dişler yüzünden yemeğinizi doğru bir şekilde çiğnemeyebilir veya belirli yiyeceklerden kaçınmanız mümkün olmayabilir. Tüm bu rahatsızlıklardan, gelişmiş görünüm, rahatlık ve kendine güven getirecek dental implantların kullanılması önlenebilir.

Dental İmplant Çeşitleri

Günümüzde çoğu diş implantı titanyumdan üretilmiştir, bu özelliğe sahip olan ve bu amaç için yararlı olan bir metaldir. Titanyumun dental implantlarda kullanılmasının en önemli nedeni, vücudun onu yabancı bir nesne olarak reddetmemesidir. Dolayısıyla osseointegrasyon etkili bir şekilde gerçekleşir. Titanyum, yüzeyinde korozyona karşı koruyan ince bir film oluşturur. Diğer şeylerin yanı sıra asitlere, tuz çözeltilerine ve oksijene karşı dayanıklıdır. Titanyum da neredeyse tamamen manyetik olmayan ve ağırlığı için son derece güçlü.

Bugün kullanılan iki yaygın implant tipi vardır. Ağız cerrahınız, çenenizdeki kemiğin kalitesine ve implant üzerine yerleştirilecek olan taç, köprü veya protez türüne bağlı olarak hangi tip implantın kullanılacağına karar verir.

 • Endosteal (kemikte) : Bu en yaygın kullanılanıdır. Çeşitli tipler, çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilmiş vidaları, silindirleri veya bıçakları içerir. Bu tip implant genellikle köprüler veya çıkarılabilir protezleri olan hastalar için bir alternatif olarak kullanılır.
 • Subperiosteal (kemik üzerinde) : Bunlar, protezin tutulması için metal çerçevenin çıkıntıları sakızdan dışarı çıkıntı ile çenenin üstüne yerleştirilir. Subperiosteal implantlar, protez kullanamayan ve daha az kemik yüksekliğine sahip hastalar için endikedir.

Dental İmplantların Başarısı ve Başarısızlık Oranları

 • Göre  Akademi Genel Dişçilik klinik, hakemli derginin , “bir implantın başarı ya da başarısızlık hastanın genel sağlığı kalitesi gibi faktörlerin bir dizi dayanır.”
 • İmplantların başarı oranı, diş taşlama ve kenetlenme veya kontrolsüz diyabet gibi sistemik hastalıklar gibi kronik sorunlardan muzdarip hastalarda azalır. Ayrıca, aşırı derecede sigara içen veya alkol kullanan kişiler prosedür için ideal aday olmayabilirler. ”
 • Kemik greftleme ile başarı oranı biraz daha düşük olacak ve sigara içenler % 50-60’a düşebilir. (Sigara içenler küçük kapiller dolaşım bozukluğu nedeniyle normal olarak iyileşmezler; birçok cerrah bir sigara içicisinde diş implantı prosedürlerini yerine getirmez).
 • Diyabetik ve diyabetik olmayanlar arasında implant başarı oranında% 5 fark vardır. Diyabetik kontrolünüz ne kadar iyi olursa, implant başarı oranı o kadar yüksektir.

ABD’deki diş implantlarının maliyeti sizi endişelendiriyorsa, rahatlayın! Ucuz, henüz kaliteli diş implantları yurtdışında mevcuttur. Şimdi Ücretsiz Fiyatlandırma alın !

Aynı Gün İmplantlar ve Geleneksel İmplantlar

Aynı Gün için Prosedür :

1. Üzerinde bir geçici diş / taç bulunan bir titanyum post eklenir. Genellikle işlem yaklaşık 15 ila 20 dakika sürer.
2. Osseo entegrasyonu hızlıdır ve 30 gün içinde kalıcı tacı yerine yerleştirirsiniz.
3. Hemen Yüklü Dental implant, gerekiyorsa, bir açıda ayarlanabilir ve kemik greftleme ihtiyacını ortadan kaldırır.
Geleneksel implantlarla karşılaştırıldığında, aynı gün diş implantlarının hastayı çok fazla zaman ve rahatsızlıktan kurtardığı açıktır. Ancak, diş hekiminize sizin için en iyi olana danışmanız en iyisidir.

Dental İmplantların Dezavantajları

Dental implantların ana dezavantajları, zaman ve maliyettir. Ayrıca, bazı kişilerin tacı 10-15 yıl içerisinde değiştirmesi gerekebilir.

İlk iki dezavantaj kolayca üstesinden gelinebilir. Meksika, Kosta Rika, El Salvador ve Hindistan gibi ülkelerde denizaşırı diş implantlarının maliyeti ABD veya Kanada’dakilerden en az% 50-60 daha azdır.

Teknolojideki ilerlemeyle, implant sürecinin bitmesi için aylarca birlikte beklemek zorunda değilsiniz. Aynı gün dental implantlar ya da acil yüklü dental implantlar şimdi mevcuttur ve birkaç ziyarette implantınız hazırdır. Yine de herkes aynı gün implantlar için uygun değildir. Bireyin tıbbi durumlarını ve çene kemiği yapısını değerlendirdikten sonra, bir prosthodontik, ani yük diş implantının uygulanabilir bir seçenek olup olmadığını bilir.

 

Diş implantları için en iyi ülkeler Meksika, Kosta Rika, Tayland, Türkiye ve Hindistan’dır. Uygun fiyat ve kaliteli bakım kombinasyonunu sunarlar.