Porselen Kaplama

Porselen kaplamalar , dişlerin ön ve üst yüzeylerine doğrudan bağlanan ince seramik kabuklardır. Gülüşünüzü geliştirmek ve sadelikleri ve çok yönlülüğü nedeniyle gittikçe daha popüler hale gelmek için ideal bir seçimdir. Alternatif olarak kaplamalar ile dişleriniz arasındaki boşluklara, lekelenmiş dişlere, kötü şekilli ya da çarpık olmalarına gerek yoktur. Dişlerinizin üzerine yerleştirilmiş bir kaplama, güzel bir gülümseme elde etmenize yardımcı olmak için basit ve hızlı bir şekilde bu hastalıkları düzeltebilir!

Normal dişlere benziyorlar mı?

Dişlere bağlandığında, ultra ince porselen kaplamalar neredeyse tespit edilemez ve kahve, çay veya sigara lekelerine karşı oldukça dirençlidir. Dayanıklılık ve görünüm için, sağlıklı, beyaz diş minesine benzerlikleri diğer restoratif seçenekler tarafından eşsizdir. İnce olduklarından, ışık onları aydınlatabilir ve altta yatan dişin doğal rengini alırlar.

Porselen kaplamalar ne kadar dayanıklıdır?

Uygun bakım ile porselen kaplamalar, on yıldan fazla bir süre boyunca gülüşünüzü aydınlatacaktır. Doktorunuz, kaplamalarınızın en yüksek kaliteli porselenlerden yapılmasını ve en gelişmiş ve kanıtlanmış malzemelerle birleştirilmesini sağlayacaktır.

Prosedür

Bu prosedür üç randevu gerektirecektir:

  • Tanı ve tedavi planlaması
  • Hazırlık
  • Yapıştırma

Tanı ve tedavi planlaması:

Gülümseme tasarımınızı planlarken aktif bir rol almak isteyeceksiniz. Doktorunuz bu prosedürün düzeltici sınırlamalarını gözden geçirecek ve yeni gülüşünüzü planlamanıza yardımcı olacaktır.

porselen-kaplama

Hazırlık:

İkinci randevu bir ila iki saat sürecektir. Porselen kaplama çok ince olmasına rağmen, eklenen kalınlığa izin vermek için dişler hafifçe parlatılır. Milimetrenin yaklaşık bir yarısı alınır. Bu çok az veya hiç lokal anestezi gerektirebilir.

Daha sonra dişlerden bir kalıp alınır ve imalat için laboratuvara gönderilir. Dişler çok net değilse, şu anda geçici bir kaplama yerleştirilebilir. Kaplama yaklaşık bir ila iki hafta içinde hazır olmalıdır.

Yapıştırma:

Üçüncü randevunuz sırasında, doktorunuz kaplama ve rengini kontrol etmek için dişlerinizi ilk önce su veya gliserinle dişlerine yerleştirecektir. Bu noktada, kaplamanın rengi hala yapıştırmak için kullanılan çimento gölgesi ile ayarlanabilir. Renk belirlendiğinde ve kaplama uygulanmaya hazır olduğunda, diş bir bağ elde etmek için spesifik kimyasallarla temizlenir. Dişler ve kaplama arasında özel bir çimento yerleştirilir ve çimentoyu sertleştirmek için görünür bir ışık demeti kullanılır. Bu randevu yaklaşık bir iki saat sürmektedir.

Bakım ve takip:

Günlük fırça ve diş ipi . Bir ila iki hafta sonra bir takip ziyareti için geri dönün.

Yeni Kaplamalarınızın bakımı:

Normalde yaptığınız gibi fırça ve diş ipi. Fırçalama ve diş ipi ile kaplamalarınıza zarar vereceğinizden korkmayın. Aşındırıcı olmayan diş macunu tavsiye edilir. İyi bir evde bakım rejimi, kaplamalarınızın en iyi estetik başarısını garanti edecektir.
Veneerinizi yerleştirdikten sonra sıcak ve soğuğa karşı hassasiyeti hissedebilirsiniz. Bu, hazırlandıktan sonra dişte kalan emaye miktarından kaynaklanır. Hassasiyet tamamen normaldir ve bir ila iki hafta sonra yayılmalıdır. Duyarlılık devam ederse lütfen ofisi arayın.

Bilinen bir clencher iseniz (bruxer), lütfen bize bildirdiğinizden emin olun. Doktorunuz, uyurken dişlerinize uygulanan stresi en aza indirmek için giymeniz için yumuşak bir gece muhafızı önerebilir.

Yeni kaplamalarınızın estetik hedefinizi gerçekleştirmesini umuyoruz. Uygun ev bakımı ve planlanmış ziyaretlerle, gelecek yıllar boyunca size güzel bir gülümseme vereceğinden emin olabilirsiniz.