Zirkonyum Diş Kaplama

Diş kronları, eksik veya çürük dişlerin yerini almak için yaygın olarak implantlarla birlikte kullanılır. Diş köprüler ve kısmi takma dişler için de çapa olarak kullanılabilirler.

Porselen ve altın uzun süredir kronları oluşturan geleneksel malzemelerdir. Porselen kronlar daha doğal bir görünüm verebilir, ancak daha çok yontmaya eğilimlidir. Altın kronlar en az pahalı olanıdır, ancak göze çarpan bir görünüme sahiptir ve negatif alerjik reaksiyonlar üretebilirler.

Kronlar ayrıca zirkonyumdan da yapılabilir. Zirkonyum kronları harika, doğal bir görünüm üretir ve rahatsız edici yan etkiler getirmez.

Zirkonyum nedir?

Zirkonyum sayısız elverişli kaliteye sahip güçlü bir kristal türüdür. Kristal uzun ömürlü ve zararsız olduğu bilinmektedir. Zirkonyum farklı değildir. Dayanıklılığı ve dayanıklılığının yanı sıra zirkonyum, insan vücuduna da uygundur ve kullanımını tıp alanında popüler kılmaktadır.

Zirkonyumun diş avantajları şunlardır:

Biouyumluluk.

Vücut zirkonyumu reddetmeyeceği için, kronlara enfeksiyon, komplikasyon, ağrı, rahatsızlık ve alerjik reaksiyon şansını azaltacaktır.

Diş hasarını saklarken harikadır.

Zirkonyum, lekelenme veya çatlamaların neden olduğu diş hasarını örtmek ve gizlemek için porselen üzerine tercih edilir.

Dayanıklılık.

Kristalden yapılma, zirkonyum neredeyse yok edilemez, kolayca en güçlü çiğneme ve ısırma faaliyetlerine dayanır. Aslında zirkonyum porselenden beş kat daha güçlüdür! Zirkonyum kronları neredeyse yok edilemeyecek şekilde öğütülür. Aynı zamanda aşırı sıcak ve soğuk sıcaklıklara karşı da dayanıklıdırlar, bu da diğer tipteki kronlarla ortak olabilecek diş aşırı duyarlılığı sıklığını azaltır.

Uzun ömürlü.

Dayanıklılığı ile birlikte zirkonyum kuronları da porselen kronlardan daha uzun süre dayanır. Bu, özellikle zirkonyumun yongalama ve çatlamaya karşı daha dirençli olmasından kaynaklanmaktadır.

Kolayca modifiye edilebilir, yeniden şekillendirilebilir ve renklendirilebilir.

Güçlü yapılarına rağmen zirkonyum kronları hastanın doğal dişlerine uyacak şekilde kolayca şekillendirilebilir, boyutlandırılabilir ve renklendirilebilir. Zirkonyum kronların dövülebilir doğasının, yerine koyduğu orijinal taçdan daha iyi şekillendirilmiş kronlar üretebileceği düşünülmektedir. Mükemmel şekil, boyut ve renk yaratma yeteneği, hasta için daha iyi ve daha doğal bir görünüm sağlar.

Daha az diş yapısı kaldırılmalıdır.

Tipik olarak, bir taç gerektiğinde, taç için uygun bir şekilde yerleştirilmesi için orijinal dişin bir tabakası çıkarılır. Zirkonyumun gücü, taç için daha ince bir tabakanın gerekli olduğu anlamına gelir. Daha ince bir taç, çıkarılacak orijinal dişin daha azına neden olur.

Estetik olarak hoş.

Zirkonyum kronları kristalden yapılmış saydamdır. Zirkonyumun açık, yarı saydam görünümü, hastanın doğal diş rengiyle, altın veya porselen kronlardan daha iyi olan mükemmel diş rengini sağlar.

Metal gerektirmez.

Altın veya porselen kronların aksine, zirkonyum kronlarının geleneksel kronları daha belirgin hale getiren bir metal taban ile kaynaştırılması gerekmez.

Zirkonyum kronları size doğal dişlerin konforunu, güvenliğini, hissini, dayanıklılığını ve görünümünü verir.

Zirkonyum kronları hakkında daha fazla bilgi almak ve size güzel ve doğal bir gülümseme verebilecekleri hakkında daha fazla bilgi almak için bugün Flor Dental ile iletişime geçin . Deneyimli teknisyenlerimiz, her hasta için benzersiz, bireyselleştirilmiş kronlar üretip üretmek için en son teknolojiyi kullanır.

Zirkonyum Diş Fiyatlarına << bu yazıdan ulaşabilirsiniz.